Rate this post

عاشق وب: وزیر ارتباطات گفته است تلاش ما این است که خدمات مورد نیاز مردم مانند گوگل پلی که مشکل ویژه ای ندارند اما باتوجه به شرایط امنیتی کشور و بنا به نظر مراجع امنیتی، محدودیت هایی روی آن اعمال شده، باز شود.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، گوگل پلی فروشگاه و پورتال رسمی اندروید است و محتوای بی شماری را برای کاربران گوشیهای اندرویدی فراهم می آورد. Google Play Store در تاریخ ۶ مارچ ۲۰۱۲ با تلفیق مارکت اندروید و خدمات دیجیتالی دیگری ارائه شد و در بیش از ۱۹۰ کشور مختلف دردسترس است.

اما این فروشگاه همزمان با ایجاد محدودیت برای دو پلت فرم خارجی از اواخر شهریور ماه در ایران محدود و فیلتر شد و خیلی از کاربران در دانلود و نصب اپلیکیشن های مورد نیاز خود با مشکل رو به رو شدند.

طی چند ماه اخیر تصمیمی در خصوص عدم فیلتر گوگل پلی گرفته نشده اما عصر روز دوشنبه ۲۶ دی ماه اخباری در خصوص رفع فیلتر گوگل پلی برای کاربران منتشر گردید و بررسی ها نشان می داد از عصر آن روز امکان دانلود از این پلت فرم بعد از چندین ماه اعمال محدودیت، با آی پی ایران امکان پذیر شده بود.

اما با گذشت ساعتی بعد از رفع فیلتر، بررسی های مجدد نشان داد که گوگل پلی باردیگر غیر قابل دسترس شد و هنوز دلیل این مساله معین نیست و توضیحی ارائه نشد.

در همین رابطه عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بتازگی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اعلان اینکه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسئول فیلترینگ است که شش عضو از ۱۳ عضو آن از دولت هستند اظهار داشت: تلاش ما این است که سرویس هایی که مورد نیاز مردم است که مشکل ویژه ای ندارند مثل گوگل پلی که تا شهریور ماه باز بود و استفاده می شد و باتوجه به شرایط امنیتی کشور و بنا به نظر مراجع امنیتی، محدودیت هایی روی آن اعمال شد، باز شود.

وی افزود: این نظر تخصصی ماست و منتظریم تا این کارگروه در این مورد تصمیم بگیرد و به ما ابلاغ کند.

منبع: