Rate this post

عاشق وب: پژوهشگران آمریکایی توانستند نیروی ربات های نرم را با استفاده از دانه های ذرت تامین کنند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، پژوهشگران “دانشگاه کرنل”(Cornell University) آمریکا موفق شدند با استفاده از دانه های ذرت، مکانیسم یک ربات را بسازند و نیروی مورد نیاز آنها را تامین کنند.
دکتر “استیون سرون” (Steven Ceron)، پژوهشگر مهندسی مکانیک دانشگاه کرنل اظهار داشت: پژوهشگران آزمایشگاه ما، به طراحی های چند منظوره ای که ربات را قادر به انجام وظایف پیچیده می کنند، علاقه دارند. ما در جستجوی روش هایی هستیم که ربات با استفاده از آنها و با الهام از قالب لایه ای چندسلولی، بتواند ساختارهای بی نظمی را با بدن خود بسازد. برای این کار، به مایع ارزان قیمتی نیاز داشتیم که میزان استقامت آن قابل تغییر باشد و بعد از به کار رفتن، گسترش یابد. دانه های ذرت، از چنین خصوصیت هایی برخوردار می باشند.
نکته مثبت اینجاست که دانه های ذرت، به راحتی و با هزینه کم، در دسترس هستند و خصوصیت های فیزیکی موثری دارند. برای مثال، با قدرت بالایی باز می شوند و به ۱۵ برابر اندازه فعلی خود می رسند. می توان از این دانه ها برای ساخت ربات هایی بهره برد که از نظر زیستی تجزیه پذیر هستند و بعد از تجزیه، چیزی از آنها باقی نمی ماند.
دانه های ذرت همینطور به این دلیل میتوانند بعنوان منبع تغذیه ربات های زیستی تجزیه پذیر استفاده شوند چون که این ربات ها بعد از تجزیه نباید از خود باتری به جا بگذارند.
نکته منفی این طرح این است که دانه های ذرت، بعد از باز شدن، قابل تغییر مجدد نیستند و به آسانی در آب حل می شوند.
پژوهشگران دانشگاه کرنل توانستند روش گوناگون گرم کردن دانه ها را با موفقیت نشان دهند. این مکانیسم، کارآیی موثری بر ربات های نرم داشت.
پژوهشگران امیدوارند با استفاده از این فناوری بتوانند در آینده، مکانیسم های رباتیک جدیدتری با کاربردهای بیشتر ابداع کنند.
مقاله این فناوری، در کنفرانس بین المللی ” ICRA” در استرالیا عرضه شد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4