Rate this post

عاشق وب: در بین کارکنانی که آلفابت بتازگی اخراج آنها را اعلام کرد، افرادی دیده می شوند که حداکثر یک میلیون دلار دریافتی داشتند.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، وب سایت اینفورمیشن گزارش کرد ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت (شرکت مادر گوگل) جمعه گذشته اخراج ۱۲ هزار نفر از این شرکت را اعلام نمود که شامل افرادی بود که عملکرد عالی داشتند و حقوق هفت رقمی دریافت می کردند.

مدیران گوگل که مایل نبودند نامشان فاش شود، به اینفورمیشن گفتند: برخی از کسانی که شغل خودرا از دست دادند، افرادی با امتیازات بالا در بازنگری عملکرد یا موقعیتهای مدیریتی بودند که دستکم بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون دلار دریافت می کردند.

طبق آمار وب سایت اشتغال ایندید، میانگین حقوق یک مدیر در این غول فناوری در آمریکا، حدود ۱۶۵ هزار دلار است.

پایگاه خبری اینسایدر در ژانویه سال ۲۰۲۲ گزارش کرده بود چهار مدیر آلفابت بعد از ابراز شکایت نسبت به تورم و دریافتی خود، افزایش حقوق به یک میلیون دلار و همین طور گزینه سهام دریافت کرده اند.

پیچای در ایمیلی به کارمندان آلفابت اظهار داشته بود: ما برای یک واقعیت اقتصادی متفاوت از آنچه امروز با آن روبرو می باشیم، استخدام کرده بودیم. وی مسئولیت کامل تصمیماتی که آلفابت را به این مرحله رساند را برعهده گرفت.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، بر اساس گزارش اینفورمیشن، گوگل در زمان بازنگری عملکردها، از مدیرانش خواسته بود کارمندان بیشتری را در دسته افراد دارای عملکرد ضعیف قرار دهند.

منبع: