Rate this post

عاشق وب: در فضای مجازی، شایعه ای به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباب قطع سراسری اینترنت در عصر امروز انتشار یافته است که این خبر صحت نداشته و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چنین مطلبی را اعلام نکرده است.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، از ساعاتی پیش خبری بدون منبع به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فضای مجازی درباره ی قطع سراسری اینترنت از عصر امروز انتشار یافته است که پیگیری های ایسنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حاکیست این خبر صحت نداشته و چنین مطلبی از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نشده است.

روز گذشته هم محمد خوانساری- رییس سازمان فناوری اطلاعات- در یک گفت و گوی تلوزیونی اعلام نمود نیازهایی که مردم عزیز ما دارند در استفاده از خدمات الکترونیکی، چه آنهایی که مرتبط هستند با خدمات سایت های داخلی مانند خرید و فروش، تاکسی های اینترنتی، بانک ها، خدمات مالی، خدمات حوزه سلامت و نسخه الکترونیکی و غیره یا نیازهایی که به شکل خدمات ارتباطی با بهره گیری از ظرفیت پیامرسان های داخلی، برنامه های کاربردی، ابزارک ها و برنامه های کاربردی تلفن همراه داخلی برقرار است و مشکل خاصی نیست.

به گفته وی، نرم افزارهای کاربردی موبایلی و وبگاه هایی که در دامنه IR هستند، اینها بدون مشکل و بدون وقفه فعالیت خودرا ادامه می دهند. علاوه بر این در زمینه خدمات بین المللی هم اینترنت بین الملل بدون مشکل در دسترس است؛ فقط برای برخی از پلت فرم ها و سکوهای خارجی به دستور مراجع ذی صلاح بصورت موقت محدودیت هایی وضع شده است که مطابق ضوابط و مقررات، کار آنها بصورت موقت و محدود انجام می گیرد.

منبع: