Rate this post

عاشق وب: پژوهشگران ˮدانشگاه توکیوˮ (University of Tokyo) ژاپن بتازگی موفق به توسعه یک دوچرخه الکتریکی بادی تاشو شده اند که وزن آن حدود ۱۲ پوند (۵٫۴ کیلوگرم) است و به راحتی می توان آنرا داخل کوله پشتی قرار داد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران ژاپنی یک دوچرخه الکتریکی تاشوی جدیدی را به وجود آورده اند که بعد از تا کردن به اندازه ای کوچک می شود که می توان آنرا در کوله پشتی قرار داد. این دوچرخه الکترونیکی که “پویمو” (Poimo) نام دارد و مخفف جمله “دوچرخه قابل حمل بادی” است، توسط تیمی از پژوهشگران دانشگاه توکیو ساخته شده است. آنها طی این مطالعه تصمیم گرفتند یک دوچرخه سبک الکترونیکی قابل جمع شدن را که افراد بتوانند از آن در مکان های عمومی استفاده کنند، طراحی نمایند.

بنا به گزارش ها، “پویمو” از یک قاب پارچه ای مستطیلی شکل قابل باد کردن که آن قاب نیز از پارچه پلی اورتان ترموپلاستیک ساخته شده (TPU)، توسعه یافته است. این دوچرخه مجهز به یک پمپ الکتریکی کوچک است که می تواند در حدود یک دقیقه دوچرخه را کاملاً باد کند و به فشار بین ۶ تا هفت پوند در اینچ مربع برسد. دو جفت چرخ لاستیکی کوچک همراه با یک موتور الکتریکی کوچک به قسمت زیرین قاب بادی و یک کنترلر بی سیم نیز به فرمان دوچرخه متصل است.

وزن کل دوچرخه حدود ۱۲ پوند است، اما پژوهشگران می گویند که در تلاشند تا تغییراتی را در این دوچرخه اعمال کنند تا وزن آن سبک تر شود.
این تیم، تازه ترین نمونه اولیه “پویمو” را در یک نمایش مجازی در کنفرانس”HRII ۲۰۲۰ ” که یک گردهمایی سالانه با محوریت تحقیقات جدید برای تعامل انسان و ربات است، رونمایی کردند.
آنها امیدوارند بتوانند در آینده تغییراتی را در آن اعمال کنند تا دوچرخه را سبک تر، محکم تر و ارگونومیک تر کنند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: