Rate this post

به گزارش عاشق وب با شیوع کرونا در جهان و به دنبال آن بسته شدن موسسات هنری سراسر جهان، موزه هنرهای معاصر ˮهستینگزˮ (Hastings) انگلیس با استفاده از یک ربات دورحضور تورهای مجازی عرضه می دهد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، هفته گذشته یک ربات در حال حرکت در موزه هنرهای معاصر هستینگر انگلیس بود.
با اجازه “لیز گیلمور” (Liz Gilmore)، مدیر موزه هنرهای معاصر هستینگر انگلیس، این ربات که دارای یک صفحه نمایش به اندازه یک آی پد است، در موزه حرکت می کند و آثار هنری آنجا را در معرض نمایش قرار می دهد.
افراد می توانند با کمک این ربات نمایی کامل از تمام جهات موزه داشته باشند و یک سرگرمی بسیار جذابی را برای افرادی که به علت شیوع کرونا و قرنطینه در خانه هستند، بوجود می آورد.
با این که ویروس کرونا سبب بسته شدن موسسات هنری جهان شد، اما کاری که این موزه انجام داد، متفاوت و جالب است؛ تور مجازی این ربات با استفاده از یک دستگاه دورحضوری تلفن همراه و از راه وای-فای امکان دیدن این موزه را برای کاربران درون خانه فراهم می آورد.
به نظر می آید این نخستین باری است که یک سازمان فرهنگی در انگلیس تلاش کرده است چنین تجربه ای را برای کاربران به ارمغان بیاورد. قیمت ربات مذکور ۴۰۰۰ دلار است و توسط شرکت “Double Robotics “توسعه داده شده است.