Rate this post

به گزارش عاشق وب زیست بوم اینترنت اشیا بعنوان یکی از ارکان تحقق تحول دیجیتال با کمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف مواجهه است. نقصانی که شاید با کنار هم قرار گرفتن بازیگران این عرصه در برگزاری رویدادهای فناورانه مرتفع شود. همین مهم، دلیلی شده است برای ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا در برگزاری اولین بوت کمپ استانی اینترنت اشیا مشارکت کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، اینترنت اشیا مفهومی پرکابرد اما غریب برای کاربران خدمات دیجیتالی است. رویداد فناورانه بوت کمپ استانی اینترنت اشیا همچون رویدادهایی است که با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سوم تا نهم اسفندماه سال جاری در استان گلستان برگزار می گردد.
بر این اساس بوت کمپ استانی اینترنت اشیا از جانب اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گلستان و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارک علم و فناوری استان گلستان و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل اسفند ماه سال جاری به مدت یک هفته در این استان برگزار می گردد.
در این بوت کمپ شرکت کنندگان بعد از آموزش و کسب مهارت به انجام پروژه های کاربردی به صورت تیمی پرداخته و به صورت عملی با مفاهیم و ساختار اکوسیستم اینترنت اشیا آشنا می شوند. همینطور این بوت کمپ کمک خواهد نمود تا افراد علاقه مند مسیری را برای ورود به بازار کسب و کار در این عرصه برای خود ترسیم کنند.
طبق اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یادگیری و پیاده سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پک سخت افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یک محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت کمپ، بیشتر از ۵۰ ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریوهای هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم های تشکیل شده در بوت کمپ، تبدیل ایده های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل کسب و کار، همچون خصوصیت های این دوره است.