Rate this post

به گزارش عاشق وب خیلی از کاربران تمایل دارند که قابلیت حالت تاریک را بر روی نسخه وب اپلیکیشن واتس اپ هم فعالسازی کنند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، با عنایت به آن که در چند ماه اخیر شاهد عرضه حالت تاریک و شبانه (dark mode) برای سرویس و نرم افزارهای مختلف بودیم، واتس اپ هم بعنوان محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان جهان پیش تر از افزوده شدن این توانایی جدید به پلتفرم های اندروید و آی اواس اطلاع داده بود.
همانطور که از نام حالت شبانه و تاریک مشخص است این تم برای آن دسته از افرادی که با حالت خودکار و معمول شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها که پس زمینه سفید و روشنی دارند، مشکل دارند و جزو آن دسته از کاربرانی هستند که بیشتر هنگام شب و تاریکی محیط از اینترنت و گوشیهای هوشمند استفاده می نمایند بسیار کاربردی خواهد بود و چشمان آنها را کمتر اذیت خواهد نمود.
اما خیلی از کاربران واتس اپ تمایل دارند که در نسخه وب/ دسکتاپ واتس اپ هم از حالت تاریک (dark mode) بهره ببرند.
این گزارش که در وب سایت thenextweb آمده است، به شما آموزش می دهد که چگونه بر روی مرورگرهای اینترنتی گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس، حالت تاریک را فعالسازی کنید.

مرورگر گوگل کروم:
درنخستین مرحله، شما باید افزونه ای را تحت عنوان Stylus از فروشگاه وب گوگل کروم دریافت کنید.

پس از آنکه بر روی گزینه add to chrome کلیک کردید، این افزونه بر روی مرورگر شما نصب و فعال خواهد شد.
حالا نسخه وب واتس اپ را بر روی مرورگر گوگل کروم دستگاه خود باز کنید تا بتوانید حالت تاریک این پیام رسان محبوب را فعال و مشاهده کنید.
مرورگر فایرفاکس:
مراحل فعالسازی حالت تاریک بر مرورگر اینترنتی فایرفاکس هم بسیار شبیه به گوگل کروم است با این تفاوت که باید افزونه ای تحت همان عنوان را از لینک مربوط به فروشگاه وب فایرفاکس تهیه، دریافت و نصب کنند.

بعد از نصب این افزونه بر روی مرورگر فایرفاکس، قادر خواهید بود از این توانایی لذت و بهره ببرید.
اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ هم از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می کند و از پروتکل های پیشرفته ای برای حفظ حریم شخصی کاربرانش برخوردار می باشد. این اپلیکیشن که برای تمامی سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده می باشد، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پرکاربردترین پیام رسان جهان را گرفت. واتس اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد که مکالمات و اطلاعات مبادله شده میان کاربران و مخاطبان به صورت کامل محافظت شده بوده و مکالمات، اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از جانب نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.