Rate this post

عاشق وب: پلیس آمریکا می خواهد از قابلیت ضبط صدای دستیار صوتی ˮالکساˮ بعنوان قسمتی از تحقیقات خود استفاده نماید.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، پلیس اجرایی ایالت فلوریدا در یک تحقیق درباره یک پروژه قتل می خواهد از صداهای ضبط شده الکسا استفاده نماید. صداهایی که توسط دو دستگاه اکو دات آمازون ضبط شده اند.
دستگاه اکو دات یک اسپیکر هوشمند متصل به اینترنت است و با ابعاد بسیار مناسب، کیفیت ساخت عالی و ظاهر بسیار جذاب، علاوه بر پخش موسیقی می تواند بوسیله بلوتوث به تجهیزات مختلف متصل شده و به صورت صوتی آنها را مدیریت کند.
بازرسان پلیس آمریکا قصد دارند بدانند آیا اسپیکرهای هوشمند توانسته اند، صدای میان قاتل و مقتول که یک زوج بودند را ضبط کنند یا خیر؟
در جریان این قتل، مقتول زن بر اثر ایجاد یک زخم در سینه خود در گذشت.
شوهر این زن گفته که این قتل تصادفی بوده ولی کارآگاهان قصد دارند بدانند که آیا الکسا شواهد احتمالی قتل را ثبت کرده است یا خیر؟
در امتداد انتشار این خبر شرکت “آمازون” در اطلاعیه ای اعلام نموده که به هیچ عنوان اطلاعات مشتریان را در جایی منتشر نمی کند مگر اینکه دستور بررسی این اطلاعات توسط مراجع قانونی تعیین شده باشد.
همین طور درخواست بررسی این اطلاعات از کشورهای خارجی، با مخالفت آمازون روبرو خواهد شد.
هنوز معین نمی باشد که آیا موافقت با این نوع از درخواست ها تداوم خواهد داشت یا خیر ولی اساسا باز هم فروش اسپیکرهای هوشمند ادامه خواهد داشت.
البته که پلیس هم از محدودیت های زیاد این دستگاه ها آگاهی دارد. چون کاربران خود می توانند این دستگاه ها را کنترل کنند. بعنوان مثال کاربر الکسا می تواند فورا صداهای ضبط شده در دستگاه اکو را حذف کند.

منبع: