Rate this post

عاشق وب: یک شرکت انگلیسی موفق به تولید تی شرتی شد که صدای موسیقی را به احساس تبدیل می کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این بلوز که “ساوند شرت” ( Sound Shirt) نام گرفته، مجهز به ۱۶ سنسور است که همزمان با موسیقی در حال پخش، به بدن یک فرد ناشنوا احساس ارسال می کند تا فرد آن موسیقی را حس کند.
این محصول یک بلوز پیشرفته است که به یک سیستم کامپیوتری متصل می شود تا صدای میکروفن هایی را که در اطراف یک استیج قرار دارند، جمع کند.
به این ترتیب افرادی که توانایی شنیدن ندارند، می توانند از حضور در یک کنسرت موسیقی لذت ببرند.
شرکت ” CuteCircuit” که پیراهن ” ساوند شرت” را توسعه داده است، در لندن قرار دارد و با تولید این محصول به افراد ناشنوا اجازه می دهد که موسیقی را در پوست خود احساس کنند و برای نخستین بار یک کنسرت سمفونی را تجربه کنند.

با نگاه کردن به عکس العمل ناشنوایانی که از این بلوز استفاده کردند، می توان دریافت که این افراد غرق در شادی و هیجان شدند.
حسی که با موسیقی در این افراد ایجاد می شود، چیزی است که امکان تجربه یک کنسرت زنده را برای ناشنوایان به ارمغان می آورد.
۱۶ سنسوری که در این فناوری به کار گرفته شده است، امواج صوتی را در زمان واقعی به صورت بیسیم دریافت و سپس به اطلاعات تبدیل می کنند.
“رایان جینز”، مدیرعامل شرکت CuteCircuit اظهار نمود: ما در این بلوز کار نقشه برداری انجام داده ایم. به نحوی که نت ها و صداهای سنگین تر در پایین بلوز و نت های ملایم تر مانند صدای سازی مثل ویولن، در بالای بدن و در اطراف گردن و ترقوه احساس می شوند.

از آنجائیکه این بلوز از پارچه کشی و نرم تولید شده و هیچ سیمی در آن به کار گرفته نشده است، احساس بد و سنگینی روی پوست صاحب خود ایجاد نمی کند.
بلوز “Sound Shirt” قیمت ارزانی ندارد و مقرر است با قیمت ۳ هزار و ۶۷۳ دلار به فروش برسد. ولی اساسا حسی که در افراد ناشنوا ایجاد می کند، سبب می شود که ارزش خرید را داشته باشد.

منبع: