Rate this post

عاشق وب: معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی اظهار داشت:   شبکه اجتماعی اینستاگرام بر مغایر قانون اساسی صوت وتصویر فراگیر را از انحصار سازمان صدا وسیما خارج کرده و بدون هرگونه محدویت قانونی سال هاست که مشغول تهاجم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی ضد مردم و نظام جمهوری اسلامی است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا متن یادداشت عبدالصمد خرم آبادی که در کانال شخصی اش در سروش منتشر نموده به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
تذکراتی را که مقام معظم رهبری در جمع پر شکوه بسیجیان مخلص و جان بر کف در ورزشگاه آزادی به مسئولان فضای مجازی دادند، می توان در چهار جمله ذیل خلاصه نمود.
۱- مسئولان فضای مجازی وظایف محوله را بدرستی “بشناسند”.
۲- مسئولان فضای مجازی با “جدیت” به وظایف محوله عمل کنند.
۳- مسئولین اجازه ندهند فضای مجازی کشور در اختیار دشمن باشد.
۴- مسئولین اجازه ندهند دشمن با استفاده از ابزار فضای مجازی به بمباران شیمیایی افکار عمومی جامعه ادامه دهد.
تاکید و تذکر مقام معظم رهبری بر دو مقوله “شناخت” و “جدیت” مسئولان فضای مجازی در انجام وظایف محوله، دلالت بر این واقعیت دارد که وضعیت نامطلوب فضای مجازی کشور محصول “عدم شناخت” و یا “عدم جدیت” مسئولین در انجام وظایف محوله است. به همین مناسبت به چند مورد از دهها عملکرد نامناسب که موجبات این تذکرات را فراهم نموده اند اشاره می کنم. امیدوارم که موثر واقع شود و مسئولین ذیربط اشتباهات گذشته را جبران کنند.
نرم افزار مسیر یاب ویز (waze) که توسط رژیم کودک کش وجعلی اسرائیل طراحی و به راه افتاده است بدون هیچ مانعی در فضای مجازی کشور جولان می دهد و علاوه بر مکان یابی به ابزار رسانه ای دشمن تبدیل گشته است و دشمن صهیونیستی با سوء استفاده از کابران ایرانی اطلاعات جاسوسی خویش را در بستر این نرم افزار تکمیل می کند! باوجود صدور دستور مسدود سازی آن از جانب مقام قضایی و باوجود اینکه نرم افزارهای پیشرفته بومی مشابه آن نظیر “دال” و ” نشان” و… در کشور وجود دارد، مسئولین ذیربط نه تنها جدیتی در اجرای این دستور بخرج نمی دهند بلکه مقاومت هم می کنند.
علی رغم گذشت بیش از ۵ ماه از صدور دستور فیلتر تلگرام، مسئولین ذیربط به نسخه های فارسی این پیام رسان اجازه داده اند بر خلاف دستور قضایی بازجو به صورت غیر قانونی بعنوان فیلتر شکن عمل کرده و در این موقعیت جنگ اقتصادی ورسانه ای دسترسی ۳۰ میلیون نفر ایرانی را به این شبکه فیلتر شده فراهم نموده اند. همینطور بهترین پهنای باند و تجهیزات و سرورها را از بیت المال به این فیلتر شکن ها اختصاص داده و با این اقدام تبعیض آمیز شبکه های اجتماعی داخلی را در آستانه نابودی قرار داده اند و مسئولین ذیربط به فریاد مدیران پیام رسانهای داخلی و جوانان نخبه و سرمایه گذرانی که استخوان هایشان زیر فشار تبعیض در فضای مجازی کشور خرد شده است توجه نمی کنند،
باوجود اینکه میلیاردها تومان سرمایه مملکت صرف هاتگرام و تلگرام طلایی شده است، مدیر تلگرام اجازه نمی دهد کاربران این دو نرم افزار در حساس ترین زمان جنگ اقتصادی به محتوای کانال های (رسانه های) مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند و کانالی به نشانی dolaril@ را که بیش از دو میلیون نفر با استفاده از این دو نرم افزار عضو آن شده بودند می بندد و اجازه نمی دهد این کانال و کانال دیگری به نشانی dolar_il@ که بیش از یک میلیون عضو داشت و واقعیت ها را در مورد سقوط ارزش دلار و افزایش پول ملی بیان می کرد به فعالیت خود در بستر این دو نرم افزار ادامه دهد و حتی اجازه عضو شدن در سایر کانال های تلگرام را از اعضای هاتگرام و تلگرام طلایی سلب می کند،
شبکه اجتماعی اینستاگرام بر خلاف مصوبات شورای عالی فضای مجازی و کمیسیون های زیر مجموعه آن بدون اینکه سرورهای خویش را به داخل منتقل نماید و بدون اینکه مقررات قانونی را بپذیرد در فضای مجازی کشور مشغول فعالیت رسانه ای است و برخلاف قانون اساسی صوت وتصویر فراگیر را از انحصار سازمان صدا وسیما خارج کرده و بدون هرگونه محدویت قانونی سال هاست که مشغول تهاجم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی ضد مردم و نظام جمهوری اسلامی می باشد و مسئولین فضای مجازی باوجود تذکرات دلسوزان خم به ابرو نمی آورند.
علاوه بر آنچه که گفته شد، مشکلات دیگری مانند عدم مبارزه با فیلترشکن ها، عدم اهتمام جدی به تحقق شبکه ملی اطلاعات و ده ها نابسامانی دیگر وجود دارد که موجبات سلطه بیگانگان بر فضای مجازی کشور را فراهم نموده اند. به طور قطع این مشکلات قابل حل می باشند ولی حل آنها نیاز به “توجه”، “شناخت ” و “جدیت” همه مسئولین فضای مجازی در انجام وظایف محوله دارد.»