Rate this post

عاشق وب: شرکت آمریکایی اسپرینت با همکاری بزرگترین اپراتور اروپا، اریکسون، می خواهد به توسعه فناوری اینترنت اشیاء (IoT) بپردازد.

به گزارش عاشق وب به نقل از وب سایت زد دی نت، دو شرکت مخابراتی و اپراتور فعال در آمریکا و اروپا تصمیم گرفته اند که با همکاری یکدیگر، به توسعه شبکه اینترنت اشیاء و فناوری های نوینی همچون برقراری امکانات لازم برای شهرهای هوشمند بپردازند.

اینترنت اشیاء و شهر هوشمند عباراتی هستند که این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش کاربران می خورد. باید اظهار داشت که اینترنت اشیاء به کاربران ساکن در شهرهای هوشمند این امکان را می دهد تا با استفاده از دستگاه های الکترونیکی و هوشمند خود به کارها و فعالیت های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و به سزایی ایفا خواهد نمود.

اینترنت اشیاء (IoT) به مفهوم یک شبکه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یکدیگر در ارتباطند.

این سیستم جدید کنترل از طریق دور و کنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در کشورهای توسعه یافته ای همچون کره جنوبی در سیستم های اداری و همینطور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ایوو روک – معاون ارشد شرکت آمریکایی اسپرینت – در این باره عنوان کرده است که این شرکت با اپراتور سوئدی اریکسون وارد همکاری شده تا علاوه بر توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، به برقراری شبکه اینترنت اشیاء هم بپردازد.

وی افزود: ما فناوری اینترنت اشیاء را با تخصص شرکت اریکسون باهم ادغام خواهیم کرد تا بتوانیم فناوری هایی همچون اینترنت اشیاء، شهر هوشمند، یادگیری ماشینی، روباتیک، وسائل خودران و خودکار، رایانش مرزی، هوش مصنوعی و نسل پنجم اینترنت ۵G را بسط و گسترش دهیم.

اینترنت اشیاء در وهله اول در استفاده از زمان باعث صرفه جویی می گردد که به تبع آن در حوزه های مربوط به انرژی هم صرفه جویی اتفاق می افتد. این فناوری می تواند در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ جهت استفاده درست و تنظیم مصرف انرژی، در کنترل سیستم های هوشمند، سلامت و بهداشت، ترافیک، کشاورزی، حمل و نقل هم مورد استفاده قرار بگیرد.