Rate this post

عاشق وب: اپل انتظار دارد که خصوصیت های سلامت دیجیتالی را برای محصولات اپل مانند آی فون و iPad در کنفرانس توسعه جهانی WWDC معرفی نماید. عملکرد به اصطلاح سلامت دیجیتال به کاربران کمک می نماید تا زمان استفاده از هر برنامه و زمان کلی استفاده کاربر از دستگاه در یک دوره زمانی خاص را ثبت می کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، برنامه سلامت دیجیتال بعنوان تحولی عظیم در عرصه سلامت و آگاه سازی مردم نسبت به وضعیت سلامت خود در دنیای امروز، راه اندازی شده و تابحال شرکتهایی با هدف یاری رسانی به جمعیت میانسال و کهن سال دنیا و استفاده از فناوری های روز دنیا در بهبود کیفیت زندگی افراد، برنامه سلامت دیجیتال را معرفی کرده اند.
همینطور هم اکنون میلیاردها نفر سالمند بالای ۶۰ سال در جهان زندگی می کنند و ایده سلامت دیجیتال می تواند زمینه خوبی برای نوآوری و تحول در عرصه بهداشت فردی در جهان باشد.
اما با استفاده از خصوصیت سلامت دیجیتال کاربران می توانند با استفاده از سوابق داده ها تصمیم بگیرند که تلفن را کنار بگذارند یا نه. هم اکنون خبری جدیدی در مورد این تابع وجود ندارد، اما طبق قرارداد، اپل سیستم جدید iOS یعنی سیستم عامل iOS۱۲ را در WWDC منتشر خواهد نمود. بنابراین، عملکرد سلامت دیجیتال حدودا با انتشار سیستم عامل iOS ۱۲ راه اندازی و توضیحاتی درباره دستورالعمل های دقیق تر جهت استفاده عرضه خواهد شد.

گوگل هم یک خصوصیت مشابه در نسخه Android P اضافه کرده است، که به کاربران کمک می نماید تا مسیر دقیق هر برنامه را به نحوی دقیق ثبت کنند. برپایه اطلاعات سایت پلیس فتا، جالب است که نسخه Android P هم به کاربران اجازه می دهد که برنامه را جهت استفاده در زمان خاص تنظیم کنند، در صورتی که بیش از زمان معین باشد کاربر باید دوباره آن را راه اندازی کند.
این خصوصیت برای والدین جهت کنترل استفاده کودکان از دستگاه ها یا برنامه ها بسیار مفید می باشد و کاربران علاقمند می توانند به این عملکرد توجه نمایند.