Rate this post

به گزارش عاشق وب، دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: اگر دستگاهی در پیاده سازی دستورالعمل های مربوط به امنیت سایبری قصوری داشته باشد و یا ترک فعل انجام شده باشد، با آن دستگاه برخورد خواهد شد.

سید محمد امین آقامیری در گفت و گو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی در خصوص این که از آنجائیکه فرماندهی امنیت سایبری کشور بر عهده مرکز ملی فضای مجازی است، در یکسال اخیر چندبار شاهد حمله سایبری و به ارگان های مختلف بودیم، مرکز برای ارتقای امنیت سایبری و ساماندهی آنچه برنامه ای دارد، اظهار داشت: مسئولیت حفاظت و پیاده سازی ضوابط و مقررات ابلاغ گردیده بر عهده بالاترین مقام دستگاه است؛ یعنی چارچوب قوانین، ضوابط و دستورالعمل توسط مرکز ملی مشخص و توسط دستگاه پیاده سازی می شود.
آقامیری اضافه کرد: حال در این میان اگر دستگاهی در پیاده سازی دستورالعمل قصوری داشته باشد و یا ترک فعل انجام شده باشد، با آن دستگاه برخورد خواهد شد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: حملات سایبری که در طول این مدت رخ داده، برخی به دلیلهای طراحی و معماری بوده و برخی دیگر به سبب هجمه های دشمنان بوده است. خیلی سربسته عرض می کنم در شرایطی که ما شاهد توسعه جدی این حوزه هستیم، دشمن حرکت های گوناگون و وسیعی را در یکسال گذشته انجام داده ولی خداروشکر اکثراً مدیریت شده و در بعضی موارد هم اتفاقات ناگواری رخ داده است.
وی ضمن بیان این مطلب که اجرای دستورالعمل حریم خصوصی می تواند در حفظ داده های مردم برای مقابله با حملات سایبری مؤثر باشد، اظهار امیدواری کرد که با بهبود سطح امنیت در دستگاه های مختلف و رعایت نکات شاهد حملات سایبری و مواردی از این دست نباشیم.

منبع: