Rate this post

به گزارش عاشق وب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سرعت آپلود و بارگذاری فایل های اینترنتی با پروژه فیبر نوری 200 برابر شده است.

به گزارش عاشق وب به نقل از مهر، عیسی زارع پور عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح فیبر نوری روستایی، منازل و کسب وکارها بصورت وبیناری با اشاره به این که سرعت اینترنت با طرح فیبر نوری به ۹۰۰ تا هزار مگابیت در ثانیه می رسید، آنرا ۹۰ برابر سرعت فعلی اینترنت ذکر کرد و اظهار داشت: سرعت آپلود و میانگین در کشور چهار تا پنچ مگابیت در ثانیه است و سرعت فیبر نوری ۲۰۰ برابر سرعت فعلی است.
وی با اظهار این که ۶۰ سایت نسل پنجم در استان مازندران افتتاح شده است، از کوشش های اپراتورهای مختلف قدردانی نمود و اظهار داشت: میانگین سرعت اینترنت در سایت های تلفن همراه نیز ۳۲ مگابیت در ثانیه است که با پروژه فیبر نوری ۳۰ برابر شده است.
وی از اتصال شش هزار و ۲۰۰ روستا به فیبر نوری آگاهی داد و اظهار داشت: مابقی روستاها نیز تا بهار سال آینده به فیبر نوری متصل می شود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: ۹۴ درصد روساهای بالای ۲۰ خانوار کشور و ۹۸ درصد روستاهای مازندران به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
در این مراسم سایت طرح فیبر نوری روستایی، منازل و کسب وکار روستایی آبندانکش و شهر نکا، بابلسر و ساری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندزی شد.
افتتاح طرح فیبر نوری بابلسر، سایت ارتباطی شهر ساری و سایت نسل پنجم تلفن همراه از دیگر طرح هایی بود که با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.