Rate this post

به گزارش عاشق وب، دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: در عرصه خدمات فضای مجازی باوجود نگاه توسعه ای اگر نتوانیم چارچوب ها را تنظیم نماییم شاهد سرازیر شدن خدمات خارجی به کشور خواهیم بود.

به گزارش عاشق وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ سید محمد امین آقامیری دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز در مراسم آئین بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل که امروز (شنبه) در وزارت ارتباطات انجام شد با تکیه بر بزرگداشت روز سیزدهم آبان ماه؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: همیشه دشمنان ما چشم طمع به ایران داشتند و آن چیزی که می تواند کشور را ایمن کند ظرفیتهای داخلی است که آفند موجب ایجاد بازدارندگی و پدافند مانع لطمه دیدگی می شود که همه حوزه های فرهنگ، اقتصاد، اجتماع و فضای مجازی را شامل می شود.
وی بابیان این که حوزه امنیت سایبری و پدافند غیرعامل بیشترین میزان تعامل با زندگی روزانه مردم را دارد اضافه کرد: هرچه فضای مجازی در کشور توسعه می یابد، سبک زندگی مردم تغییر می یابد بدین سبب در عرصه خدمات فضای مجازی باوجود نگاه توسعه ای اگر نتوانیم چارچوب ها را تنظیم نماییم شاهد سرازیر شدن خدمات خارجی به کشور خواهیم بود.
آقامیری با اشاره به این که مردم به خدمات نیاز دارند و توجه به آن موجب می شود بتوانیم از فرصت های توسعه در کشور استفاده نمائیم، اشاره کرد: اگر فضای مجازی محیطی باشد که مردم به آسانی در آن فعالیت کنند و بتوانند نیازهای خودرا مرتفع کنند این موجب استواری چارچوب های فضای مجازی می شود و مردمی سازی صورت می گیرد که این یک نقطه قوت است.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی اشاره کرد: پدافند غیرعامل بیش از اینکه یک ارزیابی باشد یک نگرش، باور و مفهومی است که در عرصه های مختلف جاری و ساری است.
همچنین در این مراسم از برگزیدگان حوزه پدافند غیرعامل با حضور وزیر ارتباطات، رییس سازمان پدافند غیرعامل، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز حراست وزارت ارتباطات تقدیر گردید.
در پایان حاضران در مراسم از غرفه های برپاشده از نوآوری ها و دستاوردهای پدافند غیرعامل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که در حاشیه برگزاری مراسم امروز از طرف سازمان ها، شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و اپراتورهای ارتباطی برپاشده بود، بازدید نمودند.
در ابتدای این مراسم که با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سیدمحمد امین آقامیری دبیر شورای عالی فضای مجازی، یوسف امیری رییس مرکز حراست و دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات، محمد خوانساری رییس سازمان فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات، محمود سالاریه رییس سازمان فضایی ایران برگزار گردید، رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات گزارشی از اقدامات حوزه پدافند غیرعامل در این وزارتخانه را ارائه نمود.