Rate this post

به گزارش عاشق وب، اسامی روزهای هفته جهانی با محوریت شعار فضا و کارآفرینی اعلام گردید.

به گزارش عاشق وب به نقل از سازمان فضایی ایران، مرتضی نیکخو، دبیر هفته جهانی فضا با اعلان اینکه کمیته جهانی برگزاری مراسم هفته فضا، شعار «فضا و کارآفرینی» را به عنوان شعار سال ۲۰۲۳ هفته جهانی فضا تعیین کرده است، گفت: سازمان فضایی ایران نیز در امتداد همراهی با برگزاری این رویداد، با هدف ترویج و توسعه دانش فضایی، برای هر کدام از روزهای این هفته نامی را در نظر گرفته است.
دبیر هفته جهانی فضا تاکید کرد؛ انتخاب شعار «فضا و کارآفرینی» برای هفته جهانی فضا، نشان دهنده اهمیت فناوری فضایی در موضوع کارآفرینی و اشتغال زایی است و توسعه این فناوری زمینه های جدید و گسترده ای را چه برای کارآفرینان و چه برای جوانان و علاقه مندان فعالیت در این زمینه مهیا کرده است.
وی اضافه کرد: همانطور که انجمن هفته جهانی فضا در بیانیه خود آورده است، با کوچک سازی و کاهش هزینه های پرتاب، حالا این امکان برای یک کسب وکار کوچک وجود دارد که یک ماهواره کوچک را ساخته و پرتاب کند و این امکان برای کارآفرینان فراهم شده تا با تولید محصولاتی نو بر پایه داده های باارزش فضایی، خدمات متنوعی را در اختیار دولت ها و صنعت قرار دهند.
نیکخو با اشاره به نامگذاری روزهای هفته جهانی فضا در حوزه های مختلف کارآفرینی در عرصه فضایی افزود؛ برنامه های تدوین شده برای این هفته از روز چهارشنبه ۱۲ مهر با عنوان «فضا و کارآفرینی» شروع خواهد شد. روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه با عنوان «فناوری فضایی، صنعت پیشران» نامگذاری شده است.
دبیر هفته جهانی فضا اظهار داشت: برای روز جمعه ۱۴ مهر، عنوان «فضا و توسعه زیست بوم های کارآفرینی» و برای روز شنبه ۱۵ مهر ماه نیز عنوان «فضا و کارآفرینی برای نسل آینده» انتخاب شده است.
به گفته وی، کمیته برگزاری هفته جهانی فضا، روز یکشنبه ۱۶ مهرماه را با عنوان «فضا، اقتصاد آینده» و روز دوشنبه ۱۷ مهر را با عنوان «سرریز فناوری فضایی و کارآفرینی» نامگذاری کرده و عنوان «فضا و فرصت های کارآفرینی» را برای سه شنبه ۱۸ مهرماه در نظر گرفته است.
نیکخو اشاره کرد: در امتداد نامگذاری روزهای این هفته، برنامه های ترویجی و کاربردی بسیاری با همکاری نهادهای مختلف و برای اقشار و گروههای سنی مختلف در سراسر کشور انجام خواهد شد. ویژه برنامه های دانش آموزی نیز از دیگر برنامه هایی است که برای اجرا در این هفته مدنظر قرار گرفته است.
دبیر هفته جهانی فضا ضمن دعوت از تمامی علاقه مندان، گروه ها، نهادهای علمی و سازمان های سراسر کشور برای اجرای رویدادهای علمی و ترویجی در این هفته افزود؛ روابط عمومی سازمان فضایی ایران برای مساعدت با برگزاری رویدادهای علمی و آموزشی در سراسر کشور آمادگی دارد و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۰۱۹۹۹۰، تماس حاصل نمایند.

منبع: