Rate this post

به گزارش عاشق وب، معاون وزیر ارتباطات از برگزاری اولین کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری قطب مراکز داده در ایام آتی آگاهی داد و اظهار داشت: قطب مراکز داده در 5 شهر در امتداد تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات ساخته می شود.

به گزارش عاشق وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی اصغر انصاری معاون وزیر ارتباطات از برگزاری اولین کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری قطب مراکز داده در ایام آتی آگاهی داد و اظهار داشت: اولین جلسه هماهنگی برگزاری این کنفرانس با حضور طرف هایی از بخش خصوصی و دستگاه های اجرائی بمنظور تبیین فرصت ها، ظرفیت ها و مشوق های سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شد.
وی همچون پروژه های بزرگی که در امتداد تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات است را ایجاد و بهره برداری از قطب مراکز داده دانست و اظهار داشت: طبق مطالعات ما در وزارت ارتباطات، شهرهای اصفهان، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز و در ادامه شهر شیراز به عنوان مراکز راه اندازی قطب های داده تعریف شده اند و این مساله به تأیید شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات نیز رسیده است که باید با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شوند.
انصاری اضافه کرد: برای تسهیل مشارکت بخش خصوصی مناطقی که در اختیار وزارت ارتباطات بود برای راه اندازی این قطب های داده اختصاص یافت و برخی از موانع همچون تامین برق آنها نیز برطرف شد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به این که در مناطق مشخص شده با اطلاق پارک فاوا به شکلی عمل می نماییم تا از مزیت های آن در راه اندازی قطب های مرکز داده بهره ببریم، اعلام نمود: در ایام آتی اولین کنفرانس سرمایه گذاری قطب مراکز داده با مشارکت بخش خصوصی در اصفهان برگزار می گردد و لازم بود با حضور کسانیکه می توانند ما را در تبیین فرصت ها، ظرفیت ها و مشوق های سرمایه گذاری در روز برگزاری کنفرانس کمک کنند، جلسه ای برگزار نماییم.
انصاری با ابراز رضایت از برگزاری این جلسه اشاره کرد: دوستان کمک کردند تا محتوای کنفرانس را مدون نماییم تا در قالب قوانین و ظرفیتهای موجود اسناد و فراخوان های لازم برای سرمایه گذاری امسال آماده و منتشر شود.
بنا بر این گزارش، در اولین جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور که در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات برگزار گردید، نمایندگانی از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و اصفهان، کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق تجاری، مرکز توسعه فناوری های راهبردی و ستاد توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد، وزارت نیرو و مجموعه هایی از وزارت ارتباطات همچون شرکت ارتباطات زیرساخت، معاونت توسعه و سرمایه گذاری، پارک فاوا، سازمان فناوری اطلاعات و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان حضور داشتند.
از جمله موارد مطرح شده در این نشست مطالبی چون تامین برق، بهره برداری از زمین، ارتباطات مخابراتی، تسهیلات و مجوزهای راه اندازی قطب های مرکز داده در فولادشهر، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام بود.

منبع: