Rate this post

به گزارش عاشق وب، دولت چین برخلاف رویکرد خصمانه کاخ سفید، با شرکتهای تراشه سازی که کمک مالی از داخل خاک ایالات متحده دریافت نمایند، برخورد نکرده و آنها را تعطیل نمی نماید.

به گزارش عاشق وب به نقل از رویترز، وزارت تجارت کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام نمود باآنکه دولت آمریکا می خواهد مانع از استفاده از کمک ۵۲ میلیارد دلاری مصوب کاخ سفید برای تولید تراشه در کشورهای غیر دوست مانند چین شود، اما اگر دولت ایالات متحده در نهایت در این حوزه مانع تراشی نکند، چین کارخانه هایی که از این کمک استفاده نمایند را تعطیل نمی نماید.
وزارت بازرگانی ایالات متحده روز سه شنبه محدودیت هایی را برای دریافت کنندگان بودجه ساخت تراشه و تحقیقات مصوب دولت ایالات متحده پیشنهاد کرد، همچون این موارد میتوان به محدودیت هایی برای سرمایه گذاری در زمینه ساخت تراشه در کشورهایی مانند چین و روسیه اشاره نمود.
دو شرکت بزرگ سازنده انواع تراشه در جهان که کره ای هستند، کارخانه هایی برای ساخت تراشه در چین دارند و بیم دارند که پکن هم به تلافی اقدامات خصمانه آمریکا استفاده از بودجه ۵۲ میلیارد دلاری مصوب کاخ سفید را ممنوع کند. ولی حالا مشخص شده که چین قصد تلافی ندارد.
یکی از شرکتهای کره ای درحال تأسیس یک کارخانه ساخت تراشه در تگزاس به ارزش ۲۵ میلیارد دلار است و یک شرکت دیگر این کشور هم ۱۵ میلیارد دلار در صنعت ساخت تراشه در آمریکا سرمایه گزاری نموده است.
به گفته وزارت تجارت کره جنوبی، قوانین پیشنهادی برای دریافت کنندگان بودجه مذکور، رشد ظرفیت تولید تراشه در چین را به ۵ درصد در خلال ۱۰ سال و ۱۰ درصد برای تراشه های قدیمی تر محدود می کند. اما سرمایه گذاری در فناوری و ارتقای فرآیندها یا جایگزینی تجهیزات لازم برای بهره برداری از تأسیسات موجود را محدود نمی نماید.