Rate this post

به گزارش عاشق وب، بیتکوین در بحبوحه بحران بانکی ایالات متحده آمریکا، در بالاترین سطح ۹ ماه گذشته قرار گرفت و از ۲۸ هزار دلار عبور کرد.
به گزارش عاشق وب به نقل از نیوز، در حالیکه بخش بانکی ایالات متحده درحال گذراندن مرحله سختی است و سپرده گذاران برای پس گرفتن پول خود از برخی بانکها هجوم آورده اند، بیتکوین سودآوری است که ارزش آن به صورت قابل توجهی به بالاترین سطح در ۹ ماه گذشته رسیده است.
پیش از ۱۰ مارس، بیتکوین بین ۲۴ هزار و ۶۰۰ تا ۲۱ هزار و ۷۵۰ دلار با روند نزولی از اواسط فوریه تا ۹ مارس سالجاری محدود شده بود. با این وجود، از ۱۰ مارس، زمانی که بانک سیلیکون ولی سقوط کرد، بیتکوین افزایش را شروع کرد و از ۱۹هزار و ۶۷۴ دلار در ۱۰ مارس، نزدیک به ۲۸ هزار و ۲۰۰ دلار حالا در ۲۲ مارس افزوده شد.
مینال توکرال، معاون اجرایی کوین دی سی ایکس اظهار داشت: «این افزایش ناگهانی قیمت به عوامل مختلفی نسبت داده شده است، همچون روند بلندمدت انباشت طی نزول به زیر ۲۰ هزار دلار رسید و بحران نقدینگی که بخش بانکی با آن روبرو شده است».
سه بانک ایالات متحده، بانک سیلیکون ولی، بانک سیلورگیت و بانک سیگنچر در ۱۲ روز گذشته سقوط کرده اند و وام دهنده سوئیسی، کردیت سوئیس و بانک فرست ریپابلیک مستقر در ایالات متحده هم برای بقای خود در تلاش هستند. بعد از سقوط بانک سیلیکون ولی در ۱۰ مارس، نخستین بانکی بود که ورشکست شد، قیمت بیتکوین افزایش را شروع کرد. این بزرگترین سقوط از زمان رکود مالی جهانی سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ نامیده می شود.
وی افزود که بیتکوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، افزایش قابل توجهی تجربه کرده است و طی هفته گذشته بیشتر از ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده و با قیمت ۲۸ هزار دلار معامله می شود. تسلط بیتکوین هم بعد از شش تا هشت ماه به بالاترین حد خود یعنی ۴۴.۴ درصد رسیده است.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۱۹ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۵۱ درصد بیشتر شده است. هم اکنون ۴۶.۰۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۴۳ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶.۵۱ میلیارد دلار است که ۷.۴۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۵.۲۰ میلیارد دلار است که ۷.۸۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۶۰.۶۳ میلیارد دلار است که ۹۱.۱۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۹: ۵۳ به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۸ هزار و ۲۱۳.۳۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۸ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۸۵ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۸۰۲.۱۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۸۴ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۶ درصد کاهش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۳۳۷.۵۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۳ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۶۷ درصد افزایش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۸۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۴۶۵۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲۰.۵۶ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۲۴.۴۱ درصد افزایش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۳۸۱۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳.۴۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۰۸ درصد افزایش
۸ – دوج کوین
قیمت: ۰.۰۷۵۹۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۸۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۳ درصد افزایش
۹- سولانا
قیمت: ۲۲.۵۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۶ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۴۷ درصد افزایش
۱۰ – پولکا دوت
قیمت: ۶.۳۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۹ درصد افزایش

منبع: