Rate this post

به گزارش عاشق وب، وزیر ارتباطات در پیام تبریک سال جدید اظهار داشت: پیشنهاداتی برای بازبینی در فهرست سرویس ها، سایت ها و اپلیکیشن هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند عرضه کرده ایم.

به گزارش عاشق وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی فرارسیدن سال ۱۴۰۲ شمسی را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:
سال ۱۴۰۱ هم به پایان خودش رسید. در این سال اتفاقات تلخ و شیرینی را در کنار هم تجریه کردیم. پیشرفت چشم گیر شبکه ملی اطلاعات، بلندپروازی های امیدآفرین صنعت فضایی، رشد شتابان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، آغاز پروژه افزایش هفتاد درصدی ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور، افزایش دو برابری ترانزیت دیتا از خاک کشور، دسترسی بیشتر از سه هزار روستای جدید به اینترنت، پیشرفت قابل تحسین پیام رسان های داخلی و آغاز روند اجرایی پروژه ملی فیبرمنازل و کسب و کارها همچون اقدامات موفق ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که در این پیام تصویری و نوروزی کوتاه در مورد اهم شان گفته ام.
اما در کنار اینها، در همین سال اتفاقات دیگری هم افتاد که شاید بعضی از مردم عزیزمان را از این وزارت خانه دلگیر کرده باشد. محدودیت هایی بر روی برخی خدمات و پلت فرم های پرمخاطب خارجی اعمال شد. باوجود این که این اتفاق با تصمیم مراجع امنیتی بود، اما همانند دو دوره گذشته که چندین پلت فرم مثل تلگرام، وایبر، وی چت، سیگنال، ویز، کلاب هاوس و… و. فیلتر شدند، این دوره هم نوک پیکان انتقادها به سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشانه رفت. هرچند در همه ادوار و بارها تاکید شده این وزارت خانه در مورد محدودیت یا رفع آنها در هیچ دوره ای تصمیم گیر نبوده است اما مأموریت ذاتی آن ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل ارتباطات جامعه است. بنابراین ما سعی کردیم با تقویت خدمات و پلت فرم های بومی، امورات مردم مختل نشود که به نظرم در این خصوص توفیقات بسیار خوبی کسب کردیم اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم. وضع مطلوب ما همانطور که قبلاً گفته ام اینست که مردم عزیز ما در فضای رقابتی هم محصولات بومی را بر مشابه خارجی شان ترجیح دهند و با اختیار به کارآفرینان هم وطن خویش اعتماد کنند. مطلوبی که بنظرم کاملا دست یافتنی است چون به توان جوانانمان و دانش فنی آنها ایمان دارم. البته در کنار کوشش برای تحقق این آرمان، پیشنهادات را هم برای بازبینی در فهرست سرویس ها، سایت ها و اپلیکیشن هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند و امکان دارد علل محدودیت بعضی از آنها هم اکنون دیگر موضوعیتی نداشته و یا کمرنگ شده باشد را به مراجع مربوطه داده ایم.
ضمن تبریک سال نو به همه هموطنان عزیزم در سرتاسر این کره خاکی، انشالله در سال ۱۴۰۲ با کمک سایر بخش های دولت و البته همراهی بخش خصوصی و زیست بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات گامهای مهمی در جهت جهش کشور در توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال خواهیم برداشت.
سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را برای همه ملت ایران آرزومندم.

منبع: