Rate this post

به گزارش عاشق وب، رگولاتوری چین در حوزه حمل و نقل هوایی با هدف تهیه یک نقشه راه به منظور توسعه کاربرد پهپاد در حوزه های مختلف، قوانین جدیدی را تدوین کرده است.

به گزارش عاشق وب به نقل از رویترز، این قوانین در ارتباط با صنعت حمل و نقل مرتبط با استفاده از پهپادهای غیرنظامی است. نگارش قوانین جدید جهت استفاده از پهپادهای غیرنظامی، استفاده از آنها برای حمل و نقل کالا در مسیرهای درون شهری و به شکل مداوم و طولانی مدت را تسهیل می کند.
قوانین مورد اشاره که توسط اداره هواپیمایی کشوری چین پیشنهاد شده اند شامل هدف گذاری هایی برای سه مقطع زمانی در سالهای ۲۰۲۵، ۲۰۳۰ و ۲۰۳۵ هستند و در آنها ظرفیت پهپادی مورد استفاده در حوزه غیرنظامی هم پیشبینی شده است.
شرکت های زیادی در چین قصد دارند برای عرضه خدمات حمل و نقل با پهپاد یا ربات های چهارچرخ خودران وارد عمل شوند، ولی نبود قوانین مشخص و احتمال برخورد این ابزار با انسان ها یا ساختمان ها و تبعات آن مشکلات زیادی را به وجود آورده است.
اداره هواپیمایی کشوری چین هدف از این اقدام را تقویت توان رقابتی چین در عرصه بین المللی در زمینه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و هم بالا رفتن توانایی آن برای تدوین قوانین و استانداردهای بین المللی هوانوردی غیرنظامی و تبدیل شدن به یک قدرت برتر در حوزه هوانوردی غیرنظامی اعلام نموده است.

منبع: