عاشق وب: طی مدتی کوتاه قیمت بیتکوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد و هم اکنون معامله گران هشدار می دهند که این سطح حمایت بسیار مهم ممکنست در نهایت بعد از تحمل تعداد فزاینده بازآزمایی سقوط کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از کوین، معامله گران ارزهای رمزپایه که امیدوار بودند بازار در مسیری بالاتر قرار گرفته باشد در ۲۹ ژوئن، کاهش قیمت بیتکوین (BTC) به زیر ۲۰ هزار دلار را باردیگر در طول معاملات روزانه تجربه کردند.
داده های کوین تلگراف و تردینگ ویو نشان می دهند که ارز دیجیتال برتر در ساعات اولیه معاملات در ۲۹ ژوئن تحت فشار قرار گرفت و پیش از این که قیمت به بالای مرز ۲۰ هزار دلار برسد خرس ها توانستند بیتکوین را به پایین ترین حد روزانه ۱۹ هزار و ۸۵۷ دلار برسانند.
کلمه هشدار برای معامله گرانی که به دنبال ورود به بازار در این سطوح هستند توسط تحلیلگر و کاربر مستعار توییتر اینکام شارکز (IncomeSharks) با نمودار ارائه شد که یک مسیر احتمالی بیتکوین در ماه های آتی را نشان میدهد.
وی معتقد می باشد که در نهایت افراد بیشتری در مناطق خرد نسبت به مناطق بزرگ، سرمایه از دست می دهند. تابستان امسال معاملات و انباشت در نوسان است و در ماه نوامبر و دسامبر بیشترین معاملات صورت خواهد گرفت.
کاربر توییتر آلتکوین شرپا (Altcoin Sherpa) احتمال عقب نشینی قوی تری را بیان کرد: ارزش بیتکوین بسیار پایین تر از ۲۰ هزار دلار خواهد بود و باردیگر شاهد حرکت به سمت پایین ترین محدوده در حدود ۱۷ تا ۱۸ دلار خواهد بود.
بگفته رکت کپیتال، تحلیلگر محبوب این حوزه، اقدام اخیر قیمت منعکس کننده سایر بازارهای کاهشی است و می تواند سرنخ هایی را در مورد کف قیمت عرضه نماید. در هفته ۲۰ ژوئن، بیتکوین شاهد حجم خرید مشابهی بود و پایین ترین سطح بازار نزولی سال ۲۰۱۸ و میانگین متحرک هفته ای نزدیک ۲۰۰ را تجربه نمود.
وی ادامه داد: با این وجود، در طول شکل گیری پایین ترین سطح سال ۲۰۱۸، این حجم خریدار پیش از کاهش ۲۰ درصدی بود. اگر بیتکوین ریزش کند، قیمت به ۱۶ هزار و ۴۰۰ دلار خواهد رسید.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۸۹۳.۲۵ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۱۲ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۲.۹۰ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۳۹ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲.۶۰ میلیارد دلار است که ۱۰.۹۰ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۷.۰۲ میلیارد دلار است که ۱۱.۲۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۵۷.۶۷ میلیارد دلار است که ۹۲.۱۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۲۵ بامداد به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۰ هزار و ۰۶۵.۵۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۹ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: هزار و ۰۹۲.۱۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۹ درصد افزایش
۳- بایننس کوین
قیمت: ۲۱۹.۰۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۰ درصد کاهش
۴- تتر
قیمت: ۰.۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۵- سولانا
قیمت: ۳۳.۰۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۵۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۲۵ درصد کاهش
۶- کاردانو
قیمت: ۰.۴۶۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۱ درصد کاهش
۷- ریپل
قیمت: ۰.۳۲۵۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۵۱ درصد افزایش
۸- پولکا دوت
قیمت: ۶.۹۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۱۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۸۰ درصد کاهش
۹ – یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش
۱۰- دوج کوین
قیمت: ۰.۰۶۸۵۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۹۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۰ درصد افزایش

منبع: