عاشق وب: شرکت IBM خاتمه تدریجی فعالیت هایش و اخراج کارمندان در روسیه را شروع خواهدنمود.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، شرکت IBM کارهای تجاری خود در روسیه را در مارس متوقف کرد و به موج شرکت های غربی دیگری پیوست که در واکنش به حمله نظامی مسکو به اوکراین، فروش در روسیه را متوقف کرده یا بطور کامل از این کشور خارج شدند. با توجه به این که IBM دیگر فعالیتی در روسیه نداشت، اما همچنان به پرداخت حقوق به کارمندان خود در این کشور ادامه داد. اما تحریمهای آمریکا مقابل بانک های روسی، پرداخت حقوق به کارمندان روسی را برای IBM دشوارتر کرده است.

خاتمه فعالیت IBM به مفهوم آنست که این شرکت به خدمت کارکنان خود در روسیه خاتمه می دهد. کریشنا آرویند، مدیرعامل IBM در یادداشتی اعلام نمود: این پروسه امروز شروع شده و به جدایی نیروی کار بومی ما منتجر می شود. همکاران ما در روسیه تقصیری ندارند و ماه ها استرس و بلاتکلیفی را تحمل کرده اند. می دانیم که این خبر ناگوار است و می خواهم به آنها اطمینان دهم که شرکت IBM همچنان از آنها حمایت می کند و همه اقدامات معقول را برای فراهم کردن پشتیبانی و انجام منظم این تغییر تا حد ممکن، انجام می دهد.

شرکت IBM به سرمایه گذاران اعلام نمود دیگر در روسیه فعالیت نمی کند و کسب وکار در این کشور تاثیری روی نتایج مالی IBM نخواهد داشت. روسیه سال قبل تنها ۰.۵ درصد معادل ۳۰۰ میلیون دلار در مجموع درآمد IBM به میزان ۵۷.۴ میلیارد دلار، سهم داشت.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، شرکت IBM شماری مشتری مهم در روسیه شامل بانک های فدرال، شرکت های انرژی و راه آهن روسیه داشت. این شرکت حتی در سال ۲۰۱۹ کنفرانس تینک را در روسیه برگزار کرد که در آن خیلی از مشتریان روسی خودرا برجسته ساخت. اما از مارس دیگر کالا، قطعات، نرم افزار، خدمات، مشاوره و فناوری به شرکت های روسی ارائه نمی کند.

منبع: