توئیتر از افزودن برچسب های اخطار دهنده به محتوای گمراه کننده در مورد درگیری های اوکراین اطلاع داد تا انتشار ادعاهایی را که توسط گروه ها و یا منابع معتبر رد می شوند، محدود کند.

به گزارش عاشق وب به نقل از رویترز، مقابله با نشر اطلاعات نادرست در مورد حمله روسیه به اوکراین بخشی از سیاست جدیدی است که نشان داده است توئیتر می خواهد با اطلاعات غلط در این حوزه برخورد کند.
شبکه های اجتماعی در مورد نحوه شناسایی و مدیریت اطلاعات نادرست با نظارت و هشدارهای فزاینده ای رو به رو شده اند. توئیتر هم در چارچوب اخطارهای جدید به کاربران اخطار می دهد که توییت های حاوی اطلاعات غلط آنها قوانین توئیتر را نقض کرده است، اما همچنان به این افراد اجازه مشاهده توئیت ها و اظهار نظر می دهد. این پلت فرم چنین توییت هایی را سفارش نمی کند و بازتوییت آنها هم غیرفعال می شود.
یوئل راث، رئیس بخش ایمنی و یکپارچگی توئیتر، طی تماسی با خبرنگاران اظهار داشت: این رویکرد می تواند «روشی مؤثرتر برای مداخله به منظور پیشگیری از صدمه نشر اخبار دروغین باشد، در حالیکه اظهارنظر در توئیتر را کماکان ممکن می کند».
این شرکت افزودن برچسب به توییت های گمراه کننده ارسالی از حساب های پرمخاطب مانند کاربران تأیید شده یا پروفایل های رسمی دولتی را در اولویت قرار خواهد داد. همینطور محتواهای دروغینی را که می تواند به افراد صدمه فیزیکی برساند، اولویت بندی کرده و در مورد آن اخطار می دهد.

منبع: