به گزارش عاشق وب سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از بررسی اصلاحات ساختاری مشکلات مدیریتی و نیازهای فنی، اداری در حوزه های مختلف شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت مخابرات و کارشناسان، مدیران و معاونان آن در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، علی خضریان در توضیح جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ اظهار نمود: باتوجه به تعدادی از مشکلات پیش آمده در زمینه طرز کار شرکت مخابرات و شکایات واصله به کمیسیون از طرف مردم و همین طور برخی از نمایندگان در موارد مختلف منجمله نظام تعرفه گذاری، نحوه اداره این شرکت، مدیریت اداری و ساختار حقوق و دستمزد و پرداخت و همین طور تعدادی از نارضایتی های پیش آمده در میان بازنشستگان این شرکت کمیسیون از وزیر ارتباطات و مدیران ارشد شرکت مخابرات دعوت کرده تا در جلسه ای این موضوعات را با حضور این افراد مورد بررسی قرار دهد.
وی ادامه داد: عدم تفکیک نقش حاکمیتی و خصوصی شرکت مخابرات که از سال ۸۸، ۵۱ درصد سهام آن واگذار شده است و کاهش سوددهی این شرکت در طول زمان به نسبت ابتدای دوره واگذاری و تعدادی از مشکلات در زمینه مواجهه با بازنشستگان از موضوعات مبتلا به این شرکت است که در جلسه امروز عنوان شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: بحث وجود شرکت های موازی در مخابرات و لزوم اصلاح ساختار مدیریتی و همین طور نظام تعرفه گذاری، خدمات این شرکت از مهم ترین مطالبی بود که در جلسه امروز به آنها اشاره شد و باتوجه به افزایش هزینه های گسترش زیرساخت ها و خدمات که عمدتاً با مبنای دلاری انجام می شود لازم است نظام تعرفه گذاری نیز متناسب با آن اصلاح گردد، اما تاکید کمیسیون اصل نود بر ایجاد توازن بر کیفیت خدمات و میزان افزایش قیمت های خدمات بود.
خضریان افزود: وزیر ارتباطات در این نشست اصرار کرد که شرکت مخابرات بعنوان یک سرمایه ملی و یک مجموعه مهم در کشور باید با شرایط بهتری اداره شود. وزارت ارتباطات در دوره ی جدید نگاه ویژه ای به این شرکت داشته و باتوجه به سهم حاکمیتی خود در این شرکت اهتمام بر اصلاح نظامات گذشته و بهبود شرایط خدماتی داشته است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی در آخر گفت: در بخش دیگری از این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از آخرین وضعیت استقرار شبکه ملی اطلاعات در کشور ارائه کرد و ابراز امیدواری نمود پنجره واحد خدمات دولتی که یکی از ارکان مهم شبکه ملی اطلاعات است با اتصال همه دستگاهها به این پنجره هرچه سریع تر فعال شود تا مردم بتوانند با یکبار احراز هویت از خدمات الکترونیک همه دستگاهها بهره مند شوند. همین طور توسعه شبکه فیبر نوری، خانگی و تجاری، توزیع ترافیک شبکه بصورت فراگیر در همه کشور، بازمهندسی شبکه، کاهش وابستگی شبکه داخلی به سرورهای خارجی خصوصاً در مواقع ضروری و بحران بخش دیگری از اولویت های ترسیم شده برای شبکه ملی اطلاعات از طرف وزارتخانه بود که توسط وزیر تشریح شد.
وی اظهار داشت: در آخر قرار شد گزارشات مکتوب شرکت مخابرات درباب عملکرد خود و نیازهای حال و آینده در اختیار کمیسیون قرار گیرد و کمیسیون با بررسی آنها بصورت کارشناسی نظر خودرا اعلام نموده و در صورت لزوم جلسات تکمیلی را با حضور سهامداران اصلی شرکت مخابرات برگزار کند.