عاشق وب: یک کودک اعجوبه ۱۱ ساله تنها طی یک سال تحصیلات خودرا در رشته فیزیک به انتها رساند و از دانشگاه آنتورپ بلژیک مدرک گرفت.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک کودک اعجوبه ۱۱ ساله با کسب مدرک کارشناسی(لیسانس) فیزیک از دانشگاه “آنتورپ” بلژیک، بعنوان یکی از جوان ترین فارغ التحصیلان دنیا معرفی شده است.
عجیب تر این که این پسر فیزیکدان، دوره تحصیل سه ساله خودرا تنها در یک سال به انتها رساند.
“لارن سیمونز”(Laurent Simons) مدرک کارشناسی خودرا در عرض یک سال و با بالاترین نمره به انتها رساند.
وی که در شهر “اوستنده” بلژیک چشم به جهان گشوده، در ۱۱ سالگی موفق شده تنها طی یک سال در رشته فیزیک فارغ التحصیل شود.
“لارن” ممکن بود حتی در سن کمتری مدرک کارشناسی خودرا ستاندن کند، اما در سال ۲۰۱۹ و در ۹ سالگی از دانشگاه “آیندهوون” هلند انصراف داد، چونکه مقامات از صدور مجوز فارغ التحصیلی وی تا رسیدن به سن ۱۰ سالگی خودداری می کردند.
“لارن” در مصاحبه ای با روزنامه هلندی “De Telegraf” اظهار داشت: برایم واقعاً مهم نیست که جوان ترین [فارغ التحصیل] باشم. کسب دانش برای من همه چیز است. این نخستین قطعه پازل از هدف من برای جایگزینی اعضای بدن با قطعات مکانیکی است و جاودانگی هدف من است. من می خواهم بتوانم تا آنجا که ممکنست اعضای بدن را با قطعات مکانیکی جایگزین کنم. من یک مسیر را برای رسیدن به آن ترسیم کردم و شما می توانید آنرا بعنوان یک پازل بزرگ ببینید. فیزیک کوانتوم -مطالعه کوچکترین ذرات- نخستین قطعه از این پازل است.
“سیمونز” در ادامه اظهار داشت که کسب و استفاده از دانش اهداف اصلی وی در زندگی است و هدف دوم وی این است که با بهترین اساتید جهان مدرن کار کند. اما عجیب این که او می خواهد مغز آنها را نیز بررسی کند و بفهمد که آنها چگونه فکر می کنند.
بگفته سخنگوی دانشگاه “آنتورپ”، این دانشگاه، فارغ التحصیلی و نمرات “لارن” را تأیید کرده است. وی اظهار داشت: “سیمونز” از مارس ۲۰۲۰ در رشته کارشناسی فیزیک تحصیل می کند و الان با نمره ۸۵ درصد فارغ التحصیل شده است که بالاترین نمره است.
وی افزود: امسال او همین طور تعدادی از دروس دوره کارشناسی ارشد را گذراند و بعد از تابستان، او رسماً دوره کارشناسی ارشد خودرا شروع می کند.
“الکساندر سیمونز” پدر “لارن” بعد از انصراف پسرش از دانشگاه “آیندهوون” ادعا کرد که این دانشگاه “لارن” را به سبب توجه بیش از اندازه رسانه ها مورد انتقاد قرار داده است. وی به یک روزنامه هلندی اظهار داشت: اگر کودکی بتواند به خوبی فوتبال بازی کند، همه ما تصور می نماییم که توجه رسانه به او بسیار عالی است. حالا پسر من استعداد دیگری دارد. چرا نباید به این مساله افتخار کند و مورد توجه قرار بگیرد؟
حساب اینستاگرام “لارن” که توسط خانواده وی اداره می شود و برای نمایش کارهای این پسر اعجوبه استفاده می شود، اکنون بیش از ۵۱ هزار دنبال کننده دارد. این بدان معناست که خانواده “لارن” برای در معرض نمایش گذاشتن وی و دیگر مسائل مشکلی ندارند.

منبع: