عاشق وب مخترعی که گذشته خودرا در واقعیت مجازی ساخت
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، زندگی از لحظات زودگذر ساخته شده است که شاید هر روزه قسمت های زیادی از آنرا به آسانی فراموش می نماییم، اما یک مخترع راهی برای به یاد آوردن بخش اعظم آن پیدا کرده است.
“لوکاس ریزوتو” اخیراً توسط فناوری واقعیت مجازی یک “ماشین زمان” ساخته است که به وی اجازه می دهد تا همه لحظات ضبط شده توسط دوربین هایی که بر روی عینک خود داشته است را زنده کند و قادر به تجربه باردیگر آنها در فضای واقعیت مجازی باشد.
لوکاس با خرید عینک Snap Spectacles که در دو طرف شیشه های خود دو دوربین دارد، به مدت یک سال از همه لحظات زندگی خود فیلم گرفت و با در دست داشتن این تصاویر توانسته است تمام این یک سال را در محیط واقعیت مجازی بازسازی کند.
ضبط تصاویر همزمان از دو دوربین این امکان را برای لوکاس فراهم نمود که به آسانی بتواند از آنها در خلق فضای سه بعدی که مورد نیاز محیط واقعیت مجازی است، استفاده نماید.
وی حالا می تواند با یک هدست واقعیت مجازی هر لحظه دلخواه از یک سال قبل زندگی خودرا باردیگر تجربه کند.
لوکاس می گوید: با این فناوری، همه چیزهایی را که به یک لحظه مرتبط می باشد، به یاد می آورم. شبیه این است که روح شما بدون اینکه دقیقاً بداند چه اتفاقی خواهد افتاد، به دنبال زندگی شما باشد.
البته این کار نمی تواند پروژه ساده ای باشد، چونکه نوشتن یک نرم افزار واقعیت مجازی کاری دشوار و تخصصی است و عینک مذکور تنها قادر به ضبط حداکثر یک دقیقه تصویر است. از طرفی دارای فضای ذخیره محدودی است، بدین سبب نمی توان همه چیز را ضبط کرد و اگر هم ممکن باشد، ذخیره این همه تصویر فضای زیادی می خواهد و نیاز به هارد دیسک دارد و هزینه بر است.
اما نمی توان نادیده گرفت که این کار یک پروژه هوشمندانه و جالب است. البته حفظ حریم خصوصی افراد یک نگرانی است و اگر مردم بدانند شما در حال ضبط همه چیز هستید، احیانا به شما اجازه نخواهند داد.

منبع: