Rate this post

عاشق وب: انگلیسی ها در حال ساخت آزمایشگاه های قابل حمل برای کووید-۱۹ هستند که با بهره گیری از فناوری رباتیک ایجاد می شود.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران استارتاپ ” OpenCell.bio” و کالج سلطنتی لندن با یک شرکت به نام ” Opentrons Labworks” همکاری کردند تا امکاناتی رباتیک برای آزمایش بیماری کووید-۱۹ تاسیس کنند.
در این راستا این پژوهشگران توانستند نخستین آزمایشگاه مجهز و کاملا کاربردی که می تواند در هر نقطه از جهان مستقر شود را طراحی نمایند.
در این آزمایشگاه که در یک کامیون است، ظرفیت روزانه ی آزمایش کووید-۱۹ به ۲ هزار و ۴۰۰ آزمایش می رسد.
این سیستم از ربات های سیال استفاده می نماید تا وجود ویروس ” SARS-CoV-۲” در نمونه های ارسال شده برای آزمایش را تعیین کند.

آزمایشگاه رباتیک انگلیسی ها “کانتین”( CONTAIN) نام دارد و طراحی منبع آزاد آن سبب می شود از زنجیره ذخایری که در دیگر آزمایش های کروناویروس استفاده می شود، استفاده نکند.
مدیر عامل شرکت ” OpenCell” گفت این پروژه یک گام اساسی برای افزایش تعداد آزمایشگاه های معتبری است که قادر به انجام آزمایش های کووید-۱۹ هستند.
نمونه گیری در آزمایشگاه کانتین به نحوی است که یک سیستم مدیریت اطلاعات نمونه ها را بوسیله پروسه تست خودکار با بهره گیری از اسکن کد ” QR” و شناسه نمونه های منحصر به فرد، دنبال می کند.
بگفته تیم پشتیبانی پروژه، آزمایش کووید-۱۹ در این آزمایشگاه در سه مرحله انجام می شود.

منبع: