Rate this post

عاشق وب: یک شرکت دانش بنیان توانست با بهره گیری از فشرده سازی و دریافت کننده های حرفه ای، راهکاری برای کاهش هزینه های ارسال و دریافت صدا و تصویر ماهواره ای بر بستر اینترنت عرضه نماید.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، محمدکاظم نجفی کوپائی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، توسعه صنعت فناوری رسانه را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار نمود: طراحی و تولید سخت افزارهای پردازش، فشرده سازی و ارسال صدا و تصویر و راهکارهای نرم افزاری برای ارائه خدمات ارزش افزوده و تعامل با مخاطبین در این شرکت منجر به تولید تعدادی محصولات جدید شده است. همچون این محصولات می توان به فشرده سازهای صدا و تصویر حرفه ای اشاره نمود که این شرکت نخستین و تنها تولیدکننده داخلی آن در کشور است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت سال ۷۷ در تورنتوی کانادا تأسیس شد و از سال ۸۳ ادامه فعالیت خودرا در ایران از سر گرفت، خاطرنشان کرد: تولید محصولاتی چون PEG4 Bench که محصولی برای تست و ارزیابی نیازهای پردازشی MPEG4 است، همچون دستاوردهای این شرکت به حساب می آید.
نجفی با اشاره به محصولات تولیدی این شرکت، تصریح کرد: خدمات فشرده سازی و ارسال صدا و تصویر این شرکت با حذف هزینه های بالای پهنای باند ماهواره ای خدماتی چون انتقال صدا و تصویر با کیفیت استودیویی روی بستر اینترنت خانگی، تصحیح خطاهای ارسال و دریافت اینترنتی با استفاده از فناوری استاندارد ProMPEGFEC، صدا و تصویر شفاف و بی نقص روی شبکه و غیره به کاربران ارائه می دهد.
مجری طرح، تولید مبدل های شبکه و وامدوله سازها، طراحی سامانه آنتن مرکزی بر بستر شبکه IPHEADEND، طراحی صداگذار و جداساز صدا، توزیع کننده سیگنال های ASI و SDI، طراحی سامانه تولید و ارسال راهنمای الکترونیکی برنامه ها و سامانه مدیریت یکپارچه سرپایانه را از دیگر محصولات تولیدی این شرکت دانست.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی، در این شرکت محصولات این شرکت در این چند سال در عرصه تجهیزات انتقال صدا و تصویر، به یک برند داخلی بدل شده است. این شرکت به روزترین فناوری های مورد نیاز این عرصه را ارائه می کند.

منبع: