Rate this post

به گزارش عاشق وب سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز استفاده از ونتیلاتور ساخت مهندسان ناسا را برای بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ صادر می کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، “سازمان غذا و داروی آمریکا” (FDA)، مجوز استفاده از ونتیلاتوری که مهندسان “آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا” (JPL) ابداع نموده اند را صادر می کند. این ونتیلاتور که نام اختصاری آن، “VITAL” است، در دوره بحران کروناویروس، به صورت مجانی مورد استفاده قرار می گیرد.
این ونتیلاتور مانند ونتیلاتورهای دیگر، به لوله مجهز است و بیمار می تواند با کمک یک لوله که در مجرای تنفسی او قرار داده می شود، به راحتی نفس بکشد. مقرر است از این دستگاه، در شرایط ضروری و برای بیمارانی که نشانه های جدی تری از کووید- ۱۹ دارند، استفاده گردد تا کمبود شدید تجهیزات را جبران کند.
نکته مهم در مورد VITAL این است که در آن از تجهیزات کمتری نسبت به ونتیلاتورهای معمولی استفاده شده است؛ به همین دلیل، سریع تر مونتاژ می شود و به تجربه و زمان کمتری نیاز دارد. این ونتیلاتور طوری طراحی شده که می توان از آن بین سه تا چهار ماه استفاده کرد؛ بنا بر این باید آنرا تنها برای بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ به کار گرفت.
آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا حالا در جستجوی شرکای تجاری است تا ونتیلاتور خویش را بعد از دریافت مجوز سازمان غذا و دارو به تولید انبوه برساند و آنرا در اختیار بیمارستان ها بگذارد.
پروژه ساخت VITAL، تنها یکی از پروژه های ساخت ونتیلاتور برای شرایط لازم است که در دوره گسترش کووید- ۱۹ شروع شده اند. بنظر می رسد که VITAL، یکی از بهترین انواع ونتیلاتور جهت استفاده در چنین شرایطی باشد.