Rate this post

عاشق وب: دانشمندان دانشگاه ˮآکسفوردˮ انگلیس در مطالعه اخیرشان در حال تولید یک میلیون دوز از واکسن کووید-۱۹ هستند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، دانشمندان دانشگاه “آکسفورد” پیش از اثبات اثربخشی واکسنی که توسعه داده اند در حال تولید یک میلیون دوز از واکسن بیماری کووید-۱۹ هستد. به گزارش رویترز این واکسن ها تا ماه سپتامبر در دسترس خواهند بود.
این واکسن آزمایشی “ChAdOx۱ nCoV-۱۹” نام دارد و یک واکسن حامل ویروسی نوترکیب است و پژوهشگران “آکسفورد” هم اکنون در حال جذب داوطلبانی برای انجام آزمایش های انسانی فاز ۱ هستند.
“آدریان هیل”(Adrian Hill) استاد و مدیر “موسسه جنر” در آکسفورد در گفتگوی اینترنتی خود به خبرنگاران اظهار داشت: ما ساخت این واکسن را نه فقط در مقیاس کوچک، بلکه با همکاری شبکه ای از تولیدکنندگان در تقریباً هفت مکان مختلف در جهان آغاز نموده ایم. هدف ما این است که در ماه سپتامبر حداقل یک میلیون دوز از آن تولید نماییم و از سویی دیگر نیز امیدواریم آزمایش ها با موفقیت انجام شوند.
هیل و تیم وی همینطور اعلام کردند که آنها برنامه هایی را برای انجام آزمایشات ایمنی مرحله میانی طی چند هفته اخیر دارند. این تیم برای این آزمایشات بزرگسالان بین ۱۸ تا ۵۵ سال را مورد بررسی قرار خواهند داد. ابتدا آزمایش واکسن روی ۵۰۰ نفر از داوطلبان تا اواسط ماه آینده میلادی(می) صورت خواهد گرفت. سپس افراد مسن تر نیز مورد آزمایش قرار خواهند گرفت و آزمایش مرحله نهایی با حدود پنج هزار داوطلب در اواخر تابستان(سپتامبر) صورت خواهد گرفت.
“سارا گیلبرت”(Sarah Gilbert) یکی از اعضای تیم و استاد واکسن شناسی دانشگاه آکسفورد، اظهار داشت: ما هیچ گاه نمی توانیم با اطمینان بگوییم که این واکسن با موفقیت این بیماری را نابود خواهدنمود اما من فکر می کنم این واکسن شانس بالایی در درمان این بیماری دارد.

منبع: