Rate this post

به گزارش عاشق وب دو استارتاپ آمریکایی حوزه سلامت تلاش دارند تا بزودی کیت های آزمایش خانگی کروناویروس را به بازار عرضه کنند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، کوشش برای عرضه کیت های خانگی آزمایش کروناویروس، به سرعت در حال افزایش می باشد و شرکت ها و گروه های پژوهشی بسیاری تلاش دارند تا کیت های جدیدی برای آزمایش خانگی این ویروس عرضه کنند. در این راستا، دو استارتاپ حوزه سلامت هم تلاش می کنند تا محصولات خویش را به بازار و خانه ها بیاورند.
دو استارتاپ معروف به “کربن هلث” (Carbon Health) و “نرکس” (Nurx)، رویکرد یکسانی در این حوزه دارند. آنها سخت افزاری را برای جمع آوری نمونه ها عرضه می دهند که در آن از سواب بینی استفاده می شود و به مردم کمک می نماید تا نمونه های مخاط خویش را در خانه جمع آوری کنند. نمونه های جمع آوری شده، در بسته بندی ایمن به آزمایشگاه های مورد تایید “سازمان غذا و دارو” (FDA) ارسال می شوند تا مورد بررسی قرار بگیرند.
این آزمایش ها، با روش مبتنی بر “واکنش زنجیره ای پلیمراز” (PCR) انجام می شوند که حضور ژنتیکی کروناویروس را در بدن بیمار مورد بررسی قرار می دهد. میزان دقت این آزمایش ها، بسیار بالا است و عملکرد خویش را به صورت کنترل شده و حرفه ای انجام می دهد.
کیت های خانگی، فناوری نسبتا جدیدی در بازار هستند و امکان دارد که با اشتباهاتی همراه باشند، اما هر دو استارتاپ به مشورت با پزشکان حرفه ای می پردازند تا بتوانند جمع آوری کامل نمونه ها و آزمایش درست را تضمین کنند.
هیچ کدام از این آزمایش ها، به صورت مجانی انجام نمی شوند. آزمایش های استارتاپ کربن هلث، ۱۶۷.۵۰ دلار و آزمایش های نرکس، ۱۸۱ دلار هزینه دارد که مشاوره، آزمایش و حمل و نقل نمونه ها را شامل می شود.