Rate this post

عاشق وب: یکی از شرکت های فناوری چین از ارتقای الگوریتم تشخیص چهره خود آگاهی داده که افراد دارای ماسک را نیز شناسایی می کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، در حال حاضر بیشتر مردم در چین به سبب شیوع کرونا از ماسک استفاده می نمایند و شرکت های سازنده فناوری تشخیص چهره در این کشور از “هوش مصنوعی” استفاده می نمایند تا بتوانند چهره افراد دارای ماسک را نیز شناسایی و از این طریق به جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری کمک کنند.
“شرکت فناوری هانوانگ”(Hanwang Technology Co Ltd) که مقر آن در پکن است، الگوریتم اصلی خودرا ارتقا داده و یک سیستم جدید تشخیص چهره برای افرادی که ماسک به صورت خود می زنند، ساخته است.
“هوانگ لی”(Huang Lei) مدیر این شرکت اظهار داشت: شرکت ما تنها در طول یک ماه به ارتقای این الگوریتم پرداخت.
وی ادامه داد، ما بیشتر از ۱۰ سال است که در بازارهای خارجی از آفریقا گرفته تا خاورمیانه مشتریان زیادی داریم.
لی افزود، ما می توانیم محصولات فناوری خودرا به نحوی ارتقا دهیم که چهره های دارای ماسک را شناسایی کنند. الان سیستم ارتقا یافته ما در استادیوم شماره ۳ پکن، موزه آتش پکن و برخی دیگر از شرکت ها تعبیه شده است.
بر طبق بخشنامه دولت چین در مورد پیشگیری و کنترل بیماری “کووید-۱۹”، افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند، اجازه ورود به مکان های گوناگون را ندارند و بر طبق قوانین مربوط با آنها برخورد می شود.
وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین هم اظهار کرد، برای جلوگیری از شیوع بیشتر “کرونا ویروس” و کنترل این بیماری، باید از اینترنت، کلان داده ها، هوش مصنوعی و رایانش ابری استفاده شد.

منبع: