Rate this post

به گزارش عاشق وب هکرهای اجاره ای، روز گذشته گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را ضد زیرساخت های کشور اجرا کردند که به قول مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، پیش از این نظیر نداشته است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، از قبل ساعت ۱۲ روز شنبه، اینترنت در کشور مبتلا به اختلال شد، به خصوص اینترنت بین الملل و بیشترین اختلال مربوط به اپراتورهای ثابت بود.
در اینباره حمید فتاحی – ‏‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت – در پستی در توییتر اعلام نمود که هکرهای اجاره ای، (شنبه) گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را ضد زیرساخت های کشور اجرا کردند. میلیونها مبدا، میلیونها مقصد را هدف گرفته اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند. حمله دفع شده و دارند به دیوار می خورند.
درباره علت این مورد روز گذشته از جانب سجاد بنابی – نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت – هم اعلام گردید که در ساعت ۱۱: ۴۴ روز شنبه به علت حمله منع سرویس توزیع شده، اینترنت برخی اپراتورهای همراه و ثابت برای مدت یک ساعت با اختلال مواجه گردید که با مداخله سپر دژفا و تلاش همکاران شرکت زیرساخت این ارتباطات الان عادی شده است.
این در شرایطی است که بعضی از کاربران اظهار می کردند که این اختلال همچنان وجود دارد.
حمله منع سرویس توزیع شده معمولا به حملاتی گفته می شود که نفوذگر با ارسال درخواست های بسیار به یک سرور یا کامپیوتر، سبب استفاده بیش از اندازه از منابع آن مانند پردازنده سرور، بانک اطلاعاتی، پهنای باند و … می شود، به صورتی که سرور مجازی یا اختصاصی میزبان سایت گرفتار کندی شده که به علت حجم بالای پردازش سیستم گرفتار وقفه و اختلال و یا حتی قطعی کامل و از دسترس بیرون برود.
دژفا مجموعه ای از سامانه ها است که برای رصد وضعیت تهدیدات و افزایش توان مقابله با صدمه ها در فضای سایبری کشور توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری کشور که نقش cert ملی ایران را بر عهده دارد راه اندازی و در دست توسعه است. اجزای این سامانه عبارت اند از: سامانه ملی تله افزار، سامانه بومی کاوشگر، سامانه بومی سمات، سامانه بومی بینا، سامانه بومی چکاپ، سامانه بومی سایمان، سامانه بومی دانا، سامانه عمومی سینا (PTAAS)، سامانه بومی سویه (IDS)، سامانه چتر امن.