Rate this post

عاشق وب: سفارت ایران در چین آخرین اقدامات و سفارش ها در مورد ویروس کرونا را اعلام نمود.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، سفارت کشورمان در پکن در اطلاعیه ای اعلام نمود: الان هشتاد نفر از هموطنان ارجمند در شهر ووهان حضور دارند که سفارت در تماس مستمر با آنان پیگیری وضعیت و سلامت آنهاست. همینطور اقدامات و پیگیری های گوناگونی در مورد امور و درخواست های ایرانی ها مقیم چین در حال انجام می باشد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: مشکلات آنان همچون درخواست خروج، مهر خروج سربازی، حمایت های معیشتی و بهداشتی در حال پیگیری است که بعضی از انان انجام شده است. بدیهی است حصول تمام درخواست ها نیازمند همکاری سایر نهادها هم می باشد.
خوشبختانه تا کنون موردی از ابتلای ایرانی ها مقیم عزیز به این ویروس گزارش نشده است.
به دلیل ریسک بالای مبتلا شدن و انتشار بیماری طی فرآیند جابجایی گروهی افراد، خروج اتباع خارجی از ووهان از جانب مقامات محل و سازمان جهانی بهداشت سفارش نمی گردد. با وجود آن سفارت در حال بررسی و اجرای گزینه های مختلف جهت متقاضیان خروج از ووهان است.
جهت مبارزه با شیوع این ویروس تعطیلات عید بهاره چین تمدید شده است؛ بنابراین به هموطنانی که قصد سفر به چین را دارند سفارش می شوند سفر خویش را به تعویق بیندازند.
اکثر دانشگاه های چین ترم جدید را با تاخیر آغاز خواهند کرد. بنابراین دانشجویانی که الان در ایران می باشند، قبل از عزیمت از زمان شروع ترم جدید اطلاع حاصل فرموده و جهت مراجعت به چین تعجیل نفرمایند.
به علت دوره پنهان این ویروس ضروری است هموطنان ارجمندی که از چین به میهن مراجعت می کنند مراقبت های ویژه به مدت دو هفته انجام داده و در صورت مشاهده علایم مبتلا شدن با مراکز درمانی تماس حاصل فرمایند.
سفارت و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در چین به طور مستمر اخرین وضعیت شیوع ویروس در این کشور را رصد کرده و متناسب با اخرین وضعیت مبادرت به اطلاع رسانی در این خصوص خواهد نمود.