Rate this post

عاشق وب: شرکت های تکنولوژی و مخابراتی در چین درباب کنترل و درمان ازراه دور مبتلایان به ویروس کرونا در چین با بهره مندی از شبکه ۵G اعلام آمادگی کرده اند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، هم زمان با گسترش و شیوع ویروس کشنده و خطرناک جدید موسوم به کروناویروس که تابحال در چین منجر به کشته شدن حدود ۱۰۶ نفر شده و بالغ بر ۴۵۰۰ نفر را نیز در شهر و کشورهای مختلف مبتلا کرده است، خیلی از کشورهای جهان به شهروندان خود آگهی داده اند که از هرگونه سفر به چین و مناطق شرق آسیا اجتناب کنند.
حالا برمبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت news۱۸، کارشناسان و مفسرین فعال در حوزه اعتقاد دارند که بهره مندی از شبکه ۵G می تواند تاثیرات مثبت و سازنده ای در جلوگیری از شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین داشته باشد.
آنها اعتقاد دارند که تکنولوژی های مربوط به شبکه ۵G قادر خواهد بود به تشخیص زودهنگام و سریع ویروس کمک بسزایی به دولت چین در کنترل و جلوگیری از شیوع گسترده آن کند.
همین طور به متخصصان و پزشکان مستقر در بیمارستان های مجهز، امکان کنترل و درمان ازراه دور بیماران و مبتلایان به این ویروس را می دهد. درمان ازراه دور و با بهره مندی از اینترنت ۵G، علاوه بر اینکه احتمال شیوع ویروس خطرناک کرونا بوسیله پزشک را به شدت می کاهد، به بیماران اجازه می دهد به استراحت بیشتری در منزل خود بپردازند و وقت آنها در مطب و بیمارستان های شلوغ اتلاف نشود.
در همین راستا، شرکت مخابراتی ZTE با همکاری اپراتور چاینا تلکام اعلام نموده است که آمادگی لازم برای کنترل این ویروس خطرناک و کشنده را با برقراری شبکه ۵G دارند.
چین یکی از بزرگترین کشورهای پیشگام در زمینه کوشش برای توسعه زیرساخت های لازم برای نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبکه ۵G بشمار می رود که در سال های اخیر موفق شده است تجهیزات و تکنولوژی های نوین خودرا دراین زمینه به سایر کشورهای توسعه یافته جهان منتقل کند. از بزرگترین شرکت های چینی فعال در این صنعت، می توان به هواوی و زد تی ای اشاره نمود.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد.
در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود دراین زمینه رونمایی می کنند.

منبع: