Rate this post

به گزارش عاشق وب بنابرگزارش ها نخستین فردی که در ایالات متحده آمریکا به کروناویروس مبتلا شده توسط یک ربات در حال درمان است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، ربات ها کارهای بسیاری برای افراد انجام می دهند و حتی قادر به انجام کارهایی مانند پارکور و کمک به سالمندان هم هستند. حالا “سی ان ان” گزارش داده ایالات متحده از یک ربات در برای درمان و رسیدگی به اولین بیمار آلوده به کروناویروس بهره برده است. به تازگی افراد برخی مناطق کشور چین به ویروسی به نام “کروناویروس”(coronavirus) مبتلا شده اند و این ویروس به قدری خطرناک می باشد که مقامات چین دستور قرنطینه چند شهر این کشور را صادر کرده اند. شیوع این بیماری در “ووهان”، ششمین شهر پرجمعیت چین است.
فرد بیمار در آمریکا مردی سی و چند ساله است که پزشکان بعد از معاینه وی در بخش اورژانس متوجه شدند که وی علایم کروناویروس را دارد و بعد از آزمایشات دریافتند که متاسفانه او به این بیماری مبتلا است.
او اخیراً به ووهان سفر کرده بود و از بابت مبتلا شدن به این بیماری و علائمی که داشت نگران بود. پزشکان وی را قرنطینه کردند و الان هم وضعیت سلامتی وی پایدار اعلام شده است.
پزشکان و پرسنل بیماستان مرکز پزشکی اوِرت در واشنگتن برای کاهش ارتباط شان با بیمار از ربات استفاده کردند. آنها از یک ربات مجهز به گوشی پزشکی یا استِتوسکوپ استفاده کردند. ربات مذکور علایم حیاتی شامل دما و درجه حرارت بدن، تعداد نبض، فشار خون و تعداد تنفس بیمار را اندازه گیری می کند و آنها را از راه یک نمایشگر هوشمند به پزشکانی که در اتاق دیگری هستند ارسال می کند.
دکتر “جورج دیاز”(Dr. George Diaz)، رئیس بخش مرکز پزشکی اورت در گفتگو با سی ان ان اظهار داشت: پرستاران در اتاق کنترل، ربات را حرکت می دهند و ما می توانیم بیمار را در صفحه نمایشگر ببینیم و با او صحبت نماییم.
به رغم اینکه بیمار در یک وضعیت پایدار قرار دارد اما پزشکان قصد ندارند بزودی او را مرخص کنند چونکه متخصصان بیمارستان قصد دارند آزمایش های بیشتری از او بگیرند.
این آزمایشات نشان خواهد داد که آیا وضعیت بیمار به صورتی است که ویروس را انتقال دهد یا خیر. مقامات بهداشتی ایالت واشنگتن ۴۳ نفر را که به تازگی از نزدیک با بیمار ارتباط داشته اند را هم تحت معاینه و بررسی قرار داده اند.