Rate this post

به گزارش عاشق وب شرکت ˮاپلˮ از طرح ابتدایی ابزار جدیدی رونمایی کرده که امکان کنترل اشیا را در فضای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فراهم می آورد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، شاید یک ابزار جدید در ابعاد ناخن که با چند سنسور بارگیری شده، بتواند امکان اتصال به ابزار دیگر را برای کاربران خود فراهم آورد.
شرکت “اپل”(Apple)، از طرح ابتدایی اختراعی رونمایی کرده که ابزارهای کوچکی به اندازه انگشت را به نمایش می گذارد. این ابزارها، با چندین سنسور بارگیری می شوند که می توانند امکان تعامل با اشیا را در فضای واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی فراهم نمایند.
امکان دارد که بتوان از عناصری مانند سنسورهای نیرو، سنسورهای نوری و سنسورهای مافوق صوت برای جمع آوری ورودی ها استفاده نمود. ورودی ها بعد از جمع آوری، برای کنترل اشیای مجازی در فضای واقعیت مجازی به کار گرفته می شوند و ابزارهای انگشتی، بازخورد آنرا به صورت یک اثر واقعی عرضه می دهند. برای مثال، کاربر می تواند با کمک ابزار انگشتی، شماره گیر مجازی را کنترل کند و میزان صدای اسپیکر را تغییر دهد.
این ابزار می تواند به دستورات کاربر هنگام استفاده از یک جسم خارجی عمل کند. تصویری که از این ابزار ترسیم شده، نشان داده است که ابعاد آن به اندازه یک ناخن است.
هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین طرحی، به حقیقت بپیوندد اما تلاش اپل برای صعود در حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، تحقق آنرا به واقعیت نزدیک تر می کند. این شرکت سال قبل هم موفق به ثبت اختراعی برای ابداع یک هدست واقعیت ترکیبی شده بود که واقعیت مجازی و افزوده را ادغام می کند.
اپل هنوز واکنشی نسبت به نظرات نشان نداده است.