Rate this post

به گزارش عاشق وب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ایجاد دانش شهری با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد می تواند در اقتصاد استان، منطقه و کشور مؤثر باشد.
دکتر ـ اصفهان:
دانشگاه آزاد نجف آباد می تواند نقش محوری در کشور داشته باشد/
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه ای نجف آباد ـ اصفهان در واحد نجف آباد اظهار نمود: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی از مردم و برای مردم است و کار بی نظیر ملت ایران بود که به نفس مسیحای امام راحل شروع شد و امروز به یک توان بی بدیل در کشور تبدیل گشته است که نمونه ندارد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه بزرگ و بهادار است که باتوجه به تحولات اجتماعی، حالا بسترسازی اشتغال دانش بنیان و توسعه منطقه ای را سرلوحه خود قرار داده است.
دکتر طهرانچی با اشاره به امضای این تفاهم نامه اظهار نمود: نجف آباد یکی از شهرهای با اصالت و دارای بزرگانی است که در تاریخ انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند. امضای این تفاهم نامه حرکت مبارکی است و باتوجه به اتصال واحد نجف آباد به خط ریلی قطار سریع السیر اصفهان ـ تهران و ایجاد دانش شهری که مقرر است با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هکتاری این واحد تأسیس شود، می تواند در اقتصاد استان، منطقه و کشور مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در صورت تکمیل ساخت مسیر ریلی قطار سریع السیر اصفهان ـ تهران فاصله این دو شهر به کمتر از دو ساعت و نیم خواهد رسید. امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بتواند در یک جهش نقش محوری در کشور داشته باشد و با برنامه هایی که برای این واحد دانشگاهی پیش بینی شده است، بتوانیم در خدمت مردم خوب منطقه بوده و سبب توسعه مؤثر باشیم و گام های جدی برداریم.
دکتر عباس رضایی، استاندار اصفهان از همکاری و تعامل دکتر طهرانچی در راه اندازی محل دپوی اولیه و ایستگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد قدردانی کرد و به ارائه توضیحاتی درباره راه اندازی خط ریلی اصفهان و حومه پرداخت.
دکتر محمد مغزی، شهردار نجف آباد نیز امضای این تفاهم نامه را منشاء خوبی برای نجف آباد عنوان نمود و اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه می تواند منشاء خیر برای استان اصفهان، شهرستان و واحد نجف آباد باشد. ان شاءالله کلنگ اجرایی این پروژه بزودی زمین زده خواهد شد.
دکتر امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هم توضیحاتی درباب راه اندازی ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه ای نجف آباد ـ اصفهان ارائه کرد و به توضیحاتی درباب راه اندازی دانش شهر در زمین ۵۰۰ هکتاری این واحد دانشگاهی پرداخت.
دکتر ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از حمایت های دکتر طهرانچی از طرح های توسعه ای نجف آباد اظهار داشت: دکتر طهرانچی از سال قبل که به نجف آباد سفر داشتند، سه قول برای توسعه این شهرستان دادند که مربوط به پروژه ریل باس، تکمیل بیمارستان واحد نجف آباد و ایجاد دانش شهر در این واحد دانشگاهی است که بحمدلله تا کنون این سه قول را پیگیری و قسمتی از آنرا عملیاتی کردند و امروز شاهد امضای یکی از این طرح ها هستیم. امیدواریم این سه طرح بزرگ بتواند شهرستان نجف آباد را متحول کند.

منبع: