Rate this post

به گزارش عاشق وب پژوهشگران ˮدانشگاه کلمبیاˮ در بررسی های خود، مولکولی را شناسایی کرده اند که عامل بروز جوش های ناشی از مصرف محصولات آرایشی است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، پروتئینی که در پوست وجود دارد، می تواند دلیل بروز جوش ناشی از مصرف محصولات آرایشی را توضیح دهد و سرنخ هایی هم برای جلوگیری از چنین واکنش هایی عرضه کند.
“آنمیک دی یانگ”(Annemieke de Jong)، پژوهشگر “دانشگاه کلمبیا”(Columbia University) و همکارانش تلاش کردند تا دلیل تأثیر آلرژن را در بروز واکنش ایمنی نسبت به عطرها، خمیر دندان و کرم مشخص کنند. آنها با کمک مجموعه ای از آزمایش ها دریافتند که خیلی از آلرژن ها به خاطر تعامل با مولکولی معروف به “CD1a” که در پوست وجود دارد، سلول های تی سیستم ایمنی را فعال می کنند.
دی جانگ در اینباره اظهار داشت: این آلرژن ها خویش را در بین مولکول های لیپید CD1a مخفی می کنند. سپس، به فعال شدن سلول های تی و بروز واکنش آلرژیک منجر می شوند اما می توان این واکنش های آلرژیک را متوقف کرد. اگر بتوانیم راهی برای عبور از آلرژن های متصل به CD1a پیدا نماییم، دیگر واکنش آلرژیک وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: شاید امکان یافتن راهی برای متوقف کردن فعالیت سلول تی در اولین مرحله وجود داشته باشد.
باآنکه این پژوهش در ظروف آزمایشگاهی انجام شده اما دی یانگ باور دارد که مرحله بعد، بررسی واکنش مشابه در پوست انسان خواهد بود. این پژوهش می تواند به خیلی از بیماران مبتلا به حساسیت پوستی کمک نماید و به جلوگیری از بروز حساسیت و واکنش های ایمنی منجر شود.
این پژوهش، در مجله “Science Immunology” به چاپ رسید.