Rate this post

به گزارش عاشق وب خیلی از کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند که تعداد کثیری از کاربران و مشترکان گوشیهای همراه در جهان باید حداقل تا سال ۲۰۲۵ میلادی برای اتصال به شبکه ۵G منتظر بمانند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، در سال های اخیر تلاش شرکت های مخابراتی و اپراتورهای بزرگ در سراسر جهان برای توسعه زیرساخت های لازم برای شبکه نسل پنجم اینترنت همراه سرعت بسیار بیشتری گرفته است تا کاربران در کشورهای مختلف بتوانند هر چه سریعتر به اینترنت پرسرعت ۵G متصل شده و از قابلیت های جدید آن بهره مند شوند.
با اینکه دولت های مختلف جهان با همکاری شرکت های مخابراتی بزرگی همچون هواوی، نوکیا، ورایزن، تی موبایل، اریکسون و غیره در تلاشند تا در سال آینده میلادی امکان اتصال به اینترنت همراه را فراهم نمایند اما به نظر می آید که طبق برآوردهای صورت گرفته از جانب کارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری این امکان حداقل تا سال ۲۰۲۵ میلادی برای کاربران و مشترکان فراهم نخواهد شد.
چونکه طبق آمار و گزارش های انتشار یافته از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در نقاط مختلف جهان، هنوز خیلی از کشورها اقدامات لازم برای برقراری و راه اندازی شبکه ۵G را انجام نداده اند ازاین رو به نظر می آید حتی سال ۲۰۲۵ هم خیلی از کاربران بویژه در کشورهای درحال توسعه، هیچ بهره ای از اینترنت پرسرعت ۵G نخواهند برد.
این در حالیست که پیش تر شرکت سوئدی اریکسون برآورد و اعلام نموده بود که ۴۵ درصد از جمعیت جهان قادر خواهند بود تا سال ۲۰۲۴ میلادی به نسل جدید اینترنت همراه و شبکه ۵G دسترسی داشته باشند و از خدمات پرسرعت آن بهره مند شوند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این حوزه رونمایی می کنند.
طبق گزارش وب سایت cnn، کشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این حوزه فعالیتهای گسترده ای را انجام داده اند.