Rate this post

عاشق وب: یک شرکت انگلیسی بتازگی سیستمی ابداع کرده که بگفته شرکت سازنده می تواند به حذف ۹۹ درصد آلودگی به وجود آمده توسط خودرو ها در تقاطع ها، چهارراه ها و هنگام ترافیک بپردازد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، آلودگی هوا از معضلات کلانشهرها و شهرهای صنعتی است که هر ساله با شروع فصل سرما و پدیده وارونگی دما، تشدید می شود و چندین سال است که به معضلی برای سلامت شهروندان تبدیل گشته و در چنین شرایطی نیز سفارش ها به ویژه برای گروه های حساس حدودا هر روز تکرار می شود. در شرایط هوای آلوده، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون یکی از مهم ترین آلاینده ها و معضل اصلی آلودگی در فصل سرماست.

شرکت “Pollution Solution” یک سیستم مکش آلودگی هوا به وجود آورده است که هرگونه آلودگی به وجود آمده توسط وسایل نقلیه را جذب می کند. فناوری حذف آلودگی می تواند به از بین بردن ۹۹ درصد آلودگی به وجود آمده توسط وسایل نقلیه کمک نماید.

این فناوری به شکلی است که می توان آنرا در سراسر شهر و در کنار جاده ها نصب کرد. این سیستم در کانون های آلودگی هوا”(hot spot of air pollution) نصب می شود. این سیستم به سیستم لوله کشی زیر جاده ها متصل شده و سپس هوای آلوده را به یک “واحد تمیزکننده کنار جاده”(roadside cleaning unit) منتقل می کند. هوای خارج شده از واحد تمیز کننده با دقت ۹۹ درصد پاکیزه می شود و ذرات معلق، اکسید نیتروژن، مونوکسید کربن، هیدروکربن ها و ازن موجود در آنها از بین می رود.
“توماس دلگادو”(Thomas Delgado)، مدیر عامل شرکت Pollution Solution اظهار داشت: سیستمی که ما توسعه داده ایم را می توان در سراسر شهر نصب کرد و این سیستم به صورتی شبیه چشمان گربه ها در جاده است. وقت آن است که دولت و مقامات محلی بطور جدی برای مقابله با آلودگی هوا اقدام نمایند.

منبع: