Rate this post

به گزارش عاشق وب بیت کوین این ماه حدود ۳۰۰۰ دلار از ارزش خویش را از دست داده است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، در معاملات روز سه شنبه بازارهای ارزهای دیجیتالی، ارزش بیت کوین به ۶۵۵۸ دلار رسید که کمترین سطح ثبت شده برای این ارز محبوب دیجیتالی در طول شش ماه اخیر به حساب می آید.
از اواخر ماه ژوئن که ارزش بیت کوین به اوج خود رسید، ارزش این ارز حدود یک سوم کاهش پیدا کرده است و این مسئله سبب افزایش نگرانی ها از ریزش شدید بازار ارزهای دیجیتالی شده است.
به گفته فعالان بازارهای مالی، بالا رفتن خطر ها و تنش های جهانی سبب شده تا معامله گران تمایل بیش تری به خرید دارایی های امن نظیر طلا داشته باشند.
پس از تاکید رئیس جمهور چین بر اهمیت فناوری بلاک چین در آینده، ارزش بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالای ۱۰ هزار دلار هم رسید اما باقی ماندن مخالفت مقامات آمریکایی با فعالیت ارزهای دیجیتالی تا زمان مطمئن نبودن از نظارت پذیری آنها و هم چنین تاخیر چین در راه اندازی ارزهای دیجیتال سبب شده تا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی باردیگر به سطوح بسیار پایینی برسند.
جف دورمان، مدیر سرمایه گذاری در موسسه “آرکا” اظهار داشت: این یکی از بدترین هفته ها در تاریخ دارایی های دیجیتالی بود. بدون تزریق وجوه جدید، بازار به سرعت در حال کوچک شدن است.
علاوه بر بیت کوین ارزش دیگر ارزهای دیجیتالی هم با سقوط های سنگینی همراه بود تا جایی که ارزش اتریوم با کاهش ۸.۶۵ درصدی به ۱۴۷.۲۸ دلار، ارزش بیت کوین کش با کاهش ۷.۶ درصدی به ۲۱۱.۹۳ دلار، ارزش لایت کوین با کاهش ۷.۰۳ درصدی به ۴۶.۵۴ دلار، ارزش استلار با کاهش ۵.۴۲ درصدی به ۰.۰۵۸ دلار، ارزش مونرو با کاهش ۱۰.۶۷ درصدی به ۵۱.۷۰ دلار، ارزش دش با کاهش ۳.۷۷ درصدی به ۵۰.۶۵ دلار و ارزش زد کش با کاهش ۷.۰۴ درصدی به ۲۷.۸۴ دلار رسید.
دورمان اضافه کرد: حجم معاملات در سطح پایینی باقی مانده و پول جدیدی هم به بازار تزریق نشده است. به نظر می آید هم اکنون بازار ارزهای دیجیتالی قافیه را به بازار ارز و طلا باخته است. تا زمانی که تنش های ژئوپلتیکی و ریسک های موجود بر سر راه اقتصاد جهانی به میزان قابل توجهی باقی مانده باشد، نباید انتظار تغییر روند قابل ملاحظه ای در بازار معاملات ارزهای دیجیتالی را داشته باشیم.
بیت کوین اواخر سال ۲۰۱۷ با ثبت رقم ۲۰ هزار دلاری به قله تاریخی خود رسیده بود اما در دو سال گذشته عملکرد ناامید کننده ای داشته است.