Rate this post

عاشق وب محقق ایرانی در بین برندگان بورسیه رودز
به گزارش عاشق وب به نقل از استنفورد نیوز، نام “سیروس رضا” محقق ایرانی دانشگاه استنفورد در بین نام ۳۲ فردی قرار گرفت که از آمریکا موفق به کسب بورسیه “رودز” شدند.
با کسب این بورسیه این دانشجویان می توانند برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه “آکسفورد” در انگلیس راه یابند و در رشته انتخابی خود ادامه تحصیل دهند.
بورسیه “رودز” از جوایز بین المللی تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد است، از سال ۱۹۰۲ بوجود آمده و دانشگاه “آکسفورد” تمام هزینه تحصیل دانشجویان را به مدت دو تا سه سال تقبل می کند.
بورسیه تحصیلی “رودز” یکی از معتبرترین جوایز دانشگاهی برای دانشجویان است که هر ساله صدها دانشجوی برتر را جذب می کند.
معیارهای این بورسیه برای انتخاب افراد بر مبنای پیشرفت تحصیلی و موفقیت های آکادمیک دانشجویان، توانایی مدیریتی، درستی رفتار، تعهد و خصوصیت های دیگر شخصیتی آنها است.
سیروس رضا که ۲۰ سال دارد، در ارتباط با این موفقیت بزرگ اظهار کرد، کسب این بورسیه و قرار گرفتن در فهرست برندگان نهایی یک افتخار بزرگ بود و من نمی توانم احساس قدرانی خویش را بیان کنم.
در مجموع ۳۲ نفر از سراسر آمریکا موفق به کسب این بورسیه شده اند که سیروس رضا یکی از آن هاست.
سیروس رضا بعد از تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه استنفورد در بهار آتی، به آکسفورد خواهد رفت تا در رشته دکتری فلسفه در مطالعات شرقی تحصیلات خویش را ادامه دهد.
سیروس رضا اعتقاد دارد شرق شناسی به گسترش درک وی در مورد خاورمیانه بخصوص منطقه کردستان کمک خواهد نمود.
تابستان گذشته سیروس رضا با سفر به این منطقه، با نتایج ناشی از جنگ و درگیری در عراق بر اقلیت های قومی و زنان بیشتر آشنا شد.
وی امیدوار است تحصیل در آکسفورد به روشن شدن مسائل حاد که اغلب، مردم محروم را تحت تأثیر قرار می دهد، کمک نماید.
این دانشجوی ایرانی تبار در سواحل شرقی آمریکا به دنیا آمده و بزرگ شده و بعد از آن به شهر فربنکس در آلاسکا رفته است.
وی هم اکنون در دو رشته “مطالعات کلاسیک” و “ریاضیات” تحصیل می کند.