Rate this post

عاشق وب: معاون بانک مرکزی با اشاره به اینکه هیچ اختلالی در شبکه اینترنتی بانکهای کشور وجود ندارد، اصرار کرد که رمز دوم پویا هزینه ای برای کاربران ندارد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، مهران محرمیان در حاشیه نمایشگاه ایران تراکنش که امروز (سه شنبه) در مرکز نمایشگاهی بوستان گفت و گو برگزار شد، در پاسخ به ایسنا درباب مشکلات به وجود آمده برای بانک ها در زمینه قطع اینترنت اظهار نمود: با کسانی که در این عرصه مشغول هستند، ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی داشتم و نهایت همکاری را با شبکه بانکی داشتند. آی پی های بانکی و کسب و کارهای در رابطه با بانک را مستثنی کردند که اینترنت آنها قطع نشود.
به گفته معاون بانک مرکزی، اختلالات کوچکی در ساعت های اولیه قطع اینترنت وجود داشت که به سرعت با همکاری مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حل شد و شبکه بانکی حداقل اختلالات را داشت.
محرمیان درباره خدمات اینترنتی بانک ها به مردم نیز اشاره کرد: با عنایت به اینکه سایت های اینترنتی همه بانک ها در داخل کشور میزبانی شده اند، اگر هم در ساعات اولیه مشکلات اندکی وجود داشت به سرعت حل شد و الان هیچ مشکلی وجود ندارد.

آخرین خبرها درباره رمز دوم یکبار مصرف
معاون بانک مرکزی با اشاره به اینکه همه بانک ها ابزار رمز دوم پویا را عملیاتی کردند، اظهار نمود: مساله ای که وجود دارد این است که ما برای ارتقای تجربه کاربری و برای افرادی که گوشی هوشمند ندارند، برنامه ریزی می نماییم که در اسرع وقت امکاناتی به سیستم اضافه شود که امیدواریم به سرعت این طرح اجرایی شود.
وی اضافه کرد: سامانه حریم بانک مرکزی این امکان را خواهد داد که مشتریان بتوانند رمز دوم پویای خودرا بوسیله پیامک دریافت نمایند که البته اپلیکیشن های بانکی هم در این میان فعال می باشند که مشتری به انتخاب خود این رمز را دریافت می کند.
معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی اصرار کرد که این طرح از شروع دی ماه سال جاری الزامی خواهد شد.
محرمیان در پاسخ به ایسنا با اشاره به اینکه دریافت رمز دوم پویا هیچ هزینه ای برای مردم ندارد، اظهار داشت: هزینه ای که وزارت ارتباطات از بانک بابت هر پیامک پیامک دریافت می کند، مشابه هزینه ای است که همین الان از بانک ها بابت سایر تراکنش های بانکی دریافت می شود، اما در حال رایزنی هستیم که در این مورد تخفیفات ویژه ای را برای بانک ها نظر بگیرند.
وی از اعلام رقم هزینه هر پیامک برای بانک ها در اجرای طرح رمز دوم پویا خودداری کرد.
محرمیان با اشاره به اینکه فیشینگ روندی است که از قدیم وجود داشته و همواره به دنبال مدیریت این مساله بوده ایم، اشاره کرد: دیگر صرف وقت و به تاخیر انداختن کار جایز نیست و یک تصمیم همگانی گرفتیم که با همکاری بانک ها ان شاءالله اجرا می گردد.

نمی توانیم از بانکداری هوشمند فرار کنیم
وی همین طور درباره بانکداری هوشمند، اظهار نمود: ما تحول در نظام بانکی را با بانکداری الکترونیک آغاز کردیم و در ادامه به سمت بانکداری دیجیتال حرکت می نماییم.
وی اضافه کرد: در بانکداری الکترونیک، فرآیندها تحول بنیادی ندارند و سازمان بانک تغییرات بنیادی نمی کند، اما فرآیندها به صورت الکترونیک انجام می شود و نتیجه های خوبی هم اتفاق افتاده است.
معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی با اشاره به اینکه در بانکداری دیجیتال، تغییرات فضای کسب و کار را خواهیم داشت، اشاره کرد: کسب و کارها متنوع می شوند و بانک از حالت سنتی خود خارج شده و انتظار ما این است که بانک در این عرصه ها وارد شود و مهم تر از آن، مشارکت شرکت های نوپاست که اعتقاد داریم در کنار بانک ها می توانند همکاری ویژه ای داشته باشند و شرکت را به سمت و سوی جدیدی بروند.
محرمیان با اشاره به هوشمندسازی نظام بانکی، اظهار داشت: هوشمندسازی وسیع تر از فضای دیجیتال است و ما باید در هوشمندسازی به همه ابعاد بانک، هوشمندانه نگاه کنیم؛ در واقع در بانکداری هوشمند شکل کار ما بانکداری تراکنش محور نیست، بلکه بانکداری داده محور است که در آن زمان صحبت از ابرداده و الگوریتم های هوشمند است.
وی با اشاره به اینکه بانکداری هوشمند در دنیا نیز اخیرا در حال اجراست، اظهار نمود: با افتخار می توانیم بگوییم که در بحث بانکداری دیجیتال از دنیا خیلی عقب نیستیم و به سمت بانکداری هوشمند نیز حرکت خواهیم کرد، چونکه چیزی نیست که بتوانیم از آن فرار نماییم و جزو اهداف ماست.

منبع: