Rate this post

به گزارش عاشق وب شرکت ˮویرجین گلکتیکˮ، برنامه جدیدی را برای آماده سازی داوطلبان سفر فضایی خود شروع کرده است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت “ویرجین گلکتیک” (Virgin Galactic) که در زمینه صنایع گردشگری فضایی فعالیت دارد، پروژه جدید خود معروف به “برنامه آماده سازی فضانورد” را با همکاری شرکت “آندر آرمور” (Under Armour) شروع کرده است. آندر آرمور، شریک ویرجین گلکتیک در تامین لباس های فضانوردان این برنامه است.
برنامه آماده سازی فضانورد، یک مرحله آماده سازی است که ویرجین گلکتیک طی آن، مسافران خویش را قبل از سفر با هواپیمای فضایی “وی اس اس یونیتی” (VSS Unity) برای این سفر آماده می کند.
در این برنامه، راهنمایی ها و دستورالعمل هایی عرضه می شوند که اعضای گروه ویرجین گلکتیک همچون “بث موسس” (Beth Moses)، مربی ارشد فضانوردان و “دیو مککی” (Dave Mackay)، خلبان ارشد، آنها را فراهم نموده اند. مککی و موسس، در پرواز آزمایشی ویرجین گلکتیک حضور داشته اند؛ در نتیجه نه تنها می توانند راهنمایی هایی را بر مبنای تجربه خود عرضه کنند، بلکه قادر هستند بینش های جدیدی را در مورد پرواز فضایی در اختیار علاقمندان بگذارند.
آندر آرمور هم مقرر است لباس های مورد نیاز مسافران را برای سفر فضایی آنها فراهم آورد. این دو شرکت، برنامه هایی را برای تغذیه مناسب و تناسب اندام فضانوردان عرضه می دهد تا گردشگران فضایی را برای ماجراجویی آماده کنند. گروه پزشکی ویرجین گلکتیک هم مشاوره های کاربردی را به هر مسافر عرضه می دهد. مسافران ویرجین گلکتیک، الزامی برای آمادگی جسمانی قوی که مورد نیاز فضانوردان ناسا است ندارند اما این شرکت تاکید کرده که باید حتما از سلامت و بنیه مسافران خود مطمئن باشد.
تابحال ۶۰۰ نفر برای سفر فضایی ویرجین گلکتیک اعلام آمادگی و ثبت نام کرده اند. طول پرواز هر مسافر، ۹۰ دقیقه تخمین زده شده و بهای بلیط هر یک از آنها ۲۵۰ هزار دلار است.