Rate this post

به گزارش عاشق وب سگ رباتیک ۲۹۰۰ دلاری شرکت سونی معروف به ˮآیبوˮ(AIBO) به تازگی می تواند علاوه بر ارتباط با کاربران به مایکرویو و جارو برقی آنها هم متصل شود و عملکرد آنها را کنترل کند و هنگامی که کار ماشین لباسشویی به اتمام رسید هم پارس کند تا کاربران متوجه شوند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اگر تابحال فکر می کردید که روشن کردن مایکرویوها و جاروبرقی از راه دور دشوار می باشد دیگر نیازی به نگرانی نیست چون که سونی چاره آسانی را پیش روی شما گذاشته است و آن سگ رباتیکی است که خود او توسعه داده است و افراد تنها با هزینه کردن ۲۹۰۰ دلار می توانند یک سگ رباتیک به نام “آیبو” را تهیه کنند.
این حیوان رباتیک بر خلاف ظاهرش می تواند کارهای بسیاری برای کابران انجام دهد. سونی به صورت مداوم قابلیت های جدیدی را به این سگ اضافه می کند و در آخرین نسخه این سگ می تواند با تعدادی لوازم خانگی هوشمند ارتباط برقرار کند تا زندگی را برای کاربران آسانتر سازد.
برپایه گزارش پایگاه خبری گیزمودو، سونی در نمایشگاه” CEATEC “در توکیو که بزرگترین نمایشگاه تجاری فناوری اطلاعات و الکترونیک ژاپن است از آخرین نسخه این سگ رونمایی نمود.
ربات آیبو حالا به صورت بی سیم و با اتصال به فای-وای خانه می تواند با مایکروویو ارتباط برقرار کرده و به آن بگوید برای میان وعده یک غذایی درست کند تا هنگامیکه صاحبان آن پس یک روز طولانی از کار به خانه می آیند غذایی برای خوردن داشته باشند.
این ربات که در ابتدای سال ۱۹۹۹ توسط سونی معرفی شده است، در این سال ها بارها ارتقا یافته است و پیشرفت های زیادی را نشان داده است. “آیبو” که بعنوان یک اسباب بازی ساده توسعه داده شد، حالا به یک ربات تبدیل گشته است که عین سگ های خانگی رفتار می کند. “آیبو” مثل یک توله سگ خصوصیت های زیادی دارد و با توانایی بیان احساسات به صورت مستقیم، یک توپ کوچک از انرژی است که امکان دارد بهترین دوست شما شود.

این ربات می تواند به واسطه درک حرکات بدن و دستورات صوتی کاربر با وی ارتباط برقرار کند. حتی درست مثل یک سگ واقعی، توانایی و تشخیص صورت صاحب خویش را دارد.
آیبو همینطور از یک واشر یا خشک کن هوشمند سیگنال دریافت می کند و هنگامی که کار ماشین لباسشویی به اتمام می رسد با پارس کردن به کاربران این مورد را اطلاع می دهد.
مهمتر از همه، آیبو می تواند به جاروبرقی خودکار فرمان دهد تا روشن شود. در اوایل سال جاری، سونی کوشش کرد تا آیبو را بعنوان یک سگ نگهبان معرفی نماید و با یک شرکت امنیتی ژاپنی به نام “سکوم”(Secom ) هم همکاری کرد تا از دوربین های این سگ و اسپیکرهای تعبیه شده درون آن برای ردیابی خانه در حین نبود کاربران استفاده نماید.
این ربات مجهز به فناوری هوش مصنوعی و تشخیص چهره است و کاربران می توانند داده های ۱۰ فرد شامل نام و تصویر آنها را به این ربات وارد کنند تا این ربات در بعضی مواقع از آنها تصاویر زیبایی را ثبت کرده و برای دیگر اعضای خانواده که شماره آنها در این ربات توسط کاربران ذخیره شده، ارسال نماید.
“ایزومی کاوانیشی”(Izumi Kawanishi ) از شرکت سونی و یکی از توسعه دهندگان آیبو در مورد قابلیت های امنیتی جدید آن اظهار داشت: شما قادر خواهید بود با استفاده از دوربین هایی که درون این سگ تعبیه شده، هنگامیکه در خانه نیستید دریابید افراد درون خانه چه می کنند و بگونه ای از راه دور بر خانه نظارت کنید. هدف ما این است که یک زندگی لذت بخش و امنی را با آیبو تجربه کنید. این شرکت از ژانویه سال جاری ۲۰ هزار ربات آیبو را به بازار عرضه نموده است.