Rate this post

به گزارش عاشق وب رئیس بانک ˮ جی پی مورگانˮ آمریکا گفت لیبرا ایده خیال پردازانه ای است که هیچگاه محقق نخواهد شد.
به گزارش عاشق وب به نقل از رویترز، سرنوشت ارز دیجیتالی فیسبوک بیشتر از هر زمان دیگری در هاله ای از ابهام قرار گرفته تا جایی که در تازه ترین واکنش به آن، جیمی دیمون، رئیس بانک ” جی پی مورگان” آمریکا هم آنرا رویایی خیال پردازنده خوانده است که هیچگاه محقق نخواهد شد.
پیشتر نشریه ” وال استریت ژورنال” به نقل از منابع آگاه در داخل بزرگ ترین بانک آمریکایی گزارش داده بود که جی پی مورگان درخواست فیسبوک برای پیوستن به پروژه لیبرا را رد کرده است. نگرانی از امکان استفاده از لیبرا در فعالیت های غیرقانونی و پولشویی، اصلی ترین دلیل جی پی مورگان برای رد درخواست همکاری فیسبوک بوده است.
دیمون پیشتر هم با راه اندازی عجولانه ارزهای دیجیتالی مخالفت کرده و حتی در سال ۲۰۱۷ بیت کوین را یک پروژه متقلبانه خوانده بود. بانک جی پی مورگان در ماه فوریه امسال از ارز دیجیتالی خود به نام ” جی پی مورگان کوین” رونمایی نمود که تنها جهت استفاده در شبکه پرداخت داخلی این بانک طراحی و توسعه داده شده است.
تلاش فیسبوک جهت راه اندازی یک ارز دیجیتالی جهانی در ایام اخیر با مخالبفت های سرسختانه ای از نقاط مختلف جهان روبرو شده است. هفته گذشته بعضی از اصلی ترین شرکای فیسبوک در راه اندازی لیبرا نظیر ” ویزا”، ” مستر کارد”، ” پی پال” و ” ای بی” اعلام نمود از پروژه راه اندازی لیبرا خارج خواهند شد.
بعضی از دولتمردان آمریکایی هم به تازگی به علت نگرانی های مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم ضد لیبرا موضع گرفته اند. دیوید مارکوس، از مدیران ارشد اجرایی پروژه لیبرا هفته گذشته گفته بود تابحال بیشتر از ۱۰۰ بانک و نهاد مالی از سراسر جهان نسبت به امکان نظارت پذیری ارز لیبرا ابراز نگرانی کرده اند. وی با بیان این که لیبرا جهت راه اندازی نیازی به بانک ها یا موسسات پرداخت ندارد گفت تمایل فیسبوک، رعایت حداکثری استانداردهای نهادهای نظارتی است.