Rate this post

عاشق وب: گوگل تصمیم گرفته است که ۱۵۰ میلیون دلار در زمینه توسعه انرژی های پاک و تجدیدپذیر سرمایه گذاری کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، خیلی از شرکت های تکنولوژی و خودروسازی در سال های اخیر تلاش های مداوم و بی وقفه ای در امتداد حفاظت از محیط زیست و کاهش میزان انتشار گازهای آلاینده به جو زمین کرده اند که همچون مهم ترین غول های تکنولوژی که در این زمینه سرمایه گزاری نموده اند، می توان به شرکت های آمریکایی اپل، گوگل، مایکروسافت و آمازون اشاره نمود.
شرکت گوگل بعد از رونمایی از جدیدترین محصولاتش همچون گوشیهای هوشمند پیکسل ۴، از سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری در زمینه انرژی های پاک و تجدیدپذیر نیز آگاهی داده و سخن گفته است.
این خبر در حالی انتشار یافته است که کمتر از یک ماه پیش، جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون از اقدامات این غول تکنولوژی به منظور کاهش تولید و انتشار آلایندگی های کربن توسط این شرکت سخن گفته بود. حالا بنظر می رسد که نوبت به گوگل رسیده تا از طرح و برنامه های خود در این خصوص رونمایی کند تا به جهان نشان دهد که در امتداد حفظ محیط زیست تلاش نموده و می خواهد با سرمایه گذاری میلیون ها دلار، نقش پررنگ خودرا ایفا کند.
بگفته بعضی از مفسرین، گوگل با این سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری، تصمیم گرفته است که از سایر رقبای خود نیز سبقت بگیرد تا آنها حرفی برای رقابت با گوگل در این عرصه نداشته باشند.
اوسترلو، مدیر ارشد گوگل در این رویداد ضمن اشاره به سرمایه گذاری کلان گوگل اشاره کرد: جزئیات بیشتری درباره این طرح ارائه نشده است اما در اینجا باید اظهار داشت که تمام کارهای گوگل از سال ۲۰۰۷ میلادی به پس از لحاظ تولید و انتشار گاز آلاینده کربن خنثی گزارش و اعلام شده است. همین طور از سال ۲۰۱۷ میلادی تابحال تمام انرژی موردنیاز گوگل توسط منابع تجدیدپذیر تامین می شود.
ایشان سپس اظهار داشت: در صورتیکه کاربران به سمت و سوی خریداری و استفاده از محصولات توسعه داده شده توسط گوگل روی بیاورند، بدان معناست که تا حد زیادی سهم خودرا در حفاظت از محیط زیست ایفا کرده اند.

منبع: